Sloga uvećala prednost, Hajduk u nadoknadi do boda

Fudbaleri Sloge u vanrednom kolu Vojvođanskog Severa slavili su na gostovanju u Turiji sa 1:3. Sva četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Gosti su poveli već iz prvog napada. Mrežu domaćeg golmana zatresao je najbolji strelac lige Milovan Vukas. Ovo je ujedno bio i njegov 21. pogodak u sezoni. Izjednačenje je stiglo u 17. minutu. Domaćin je poravnao pogotkom Nenada Vinovića. Šest minuta kasnije Čonopljanci su ponovo poveli, ovoga puta u strelce se upisao Nikola Purić. Osam minuta pre odlaska na odmor Igor Antunić je postavio konačan rezultat utakmice. Ekipa Vrbasa izgubila je meč vanrednog kola na gostovanju u Bajmoku. Domaćin je slavio golovima Miloša Vukelića u drugom delu meča. Ovaj rezultat ide na ruku Čonopljancima koji sada imaju šest bodava viška u odnosu na Vrbašane. Hajduk je remizirao na domaćem terenu sa ekipom Đurđina. Domaćin je do boda stigao u nadoknadi vremena. Kapiten Nikola Lukić postigao je izjednačuju pogodak i tako svom timu obezbedio jedan bod. Prethodno su gosti poveli u 34. minutu pogotkom Nenada Vukovića. Ekipa Ravangrada minimalno je poražena na Gradskom stadionu od ekipe Bajše. Jedini gol na meču viđen je u devetom minutu nastavka kada je Stefan Morović savladao golmana domaćih Filipa Pehilja. Prvenstvo se nastavlja ovog vikenda. Sloga će u somborskom derbiju ugostiti oslabljeni Hajduk iz Stapara, dok će Ravangrad 2018 odmeriti snage subitičkom Bačkom.

Izveštaji i rezultati sa svih mečeva ovog vanrednog kola: Hercegovac – Mladost (BP) 1:1 (Izveštaj), Mladost Apa – Vojvodina (BG) 2:1 (Izveštaj), Ravangrad 2018 – Bajša 0:1 (Izveštaj), Obilić – Bačka 1901 – 2:1 (Izveštaj), Radnički 1905 – Vrbas 2:0 (Izveštaj), Hajduk – Đurđin 1:1 (Izveštaj), Mladost (T) – Sloga 1:3 (Izveštaj), Preporod – Solunac 1:2 (Izveštaj).

Tabela: Sloga 51, Vrbas 45, Radnički 1901 – 41, Obilić 40, Bajša 38, Mladost Apa 37, Hajduk 35, Solunac 32, Bačka 1901 – 30, Vojvodina (BG) 29, Mladost (BP) 23, Hercegovac 21, Mladost (T) 19, Preporod 19, Đurđin 18, Ravangrad 2018 – 15.

Parovi narednog (23) kola: Preporod – Hercegovac, Solunac – Mladost (T), Sloga – Hajduk, Đurđin – Radnički 1905, Vrbas – Obilić, Bačka 1901 – Ravangrad 2018, Bajša – Mladost Apa, Vojvodina (BG) – Mladost (BP).