Šveljo tri puta pogodio mrežu

Fudbaleri Radničkog 1912 ponovo su odigrali jedan dobar prvenstveni meč. Juče je na Gradskom stadionu savladana subotička Bačka 1901. Iako su tokom prvog poluvremena imali nekoliko izglednih prilika mrežu su mirovale. Prvu priliku na meču imao je Avdić već u 6. minutu nakon odličnog centaršuta Radovanovića. Gosti su uzvratili preko Krmara iz „slobodnjaka“, međutim Pehilj siguran. Gosti u 28. minutu ostaju bez štopera Bjedova koji je zasluženo pocrvenio. Prvo žuti karton je zaslužio već u 16. minutu, da bi dvanaest minuta kasnije neoprezno oborio kapitena domaćih Švelju pred kaznenim prostorom. Gosti su pripretili preko Marka Anđića u 33.minutu, međutim njegov pokušaj sa ivice kaznenog prostora bio je prelak za golmana domaće ekipe. Kraj prvog dela u potpunosti je pripao somborskom timu. Četiri minuta pre odlaska na odmor u prilici je bio Pjošta, ali je njegov šut sa peterca završio pored gola. Minut kasnije novi pokušaj Pjošte, međutim njegov odličan šut sa 6-7 metara Ćuruvija šalje u korner, nakon kojeg šutira Despotović, međutim lopta pogađa golmana Bačke na gol liniji. Subotičani uzvraćaju preko Kežmana, međutim njegov pokušaj sa distance Pehilj brani. Domaćin otvara drugi deo sa odličnom prilikom Milisavljevića i pokušajem Antunića sa desetak metara. U periodu od 62. do 73. minuta domaćin je prelomio utakmicu. Šveljo je doveo svoj tim u vođstvo nakon odlične asistencije rezerviste Milisavljevića. Tri minuta kasnije Avdić je bio u prilici da udvostruči prednost, međutim Ćuruvija ponovo brani. U 68. minutu na semofaru je bio 2:0. Despotović je odlično prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, prebacio na drugu stativu za Švelju, kojem nije bilo teško da loptu glavom prosledi u mrežu. U 70. minutu gosti nekoriste odličnu priliku. Glišović je prošao po desnoj strani, a Ćulibrk odlično šutira u spoljni deo mreže. Na drugoj strani je odmah sevnula kontra, a Dučiću nije bilo teško da poentita. U 73. minutu opravdano je sudija Todić dosudio kazneni udarac, nakon igranja rukom od strane jednog igrača gostiju. Siguran realizator bio je Ognjen Šveljo. Treba napomenuti da je desetak minuta pre isteka regularnog dela meča u seniorskoj konkurenciji po prvi put nastupio golman kadetske selekcije Radničkog 1912 sedamnaestogodišnji Dimitrije Đokić zamenivši Pehilja uz aplauze i podršku prisutnih. Ovom pobedom su domaći opravdali ulogu favorita sa izglednim prilikama da ostanu u borbi za drugu poziciju na tabeli. Drugi naš predstavnik u Srpskoj ligi Vojvodine izgubio je na gostovanju u Zrenjaninu. Čonopljanci su se uspešno držali do 31. minutu susreta kada mladi Stefan Gajilović dovodi svoj tim u vođstvo na asistenciju kapitena Nikole Krstinića. To je bio i rezultat prvog dela. U nastavku bolja igra Zrenjaninaca. Nakon osam minuta nastavka domaćin je duplirao prednost golom Janjatovića. Konačan rezultat susreta postavlja Marko Kovačević sa dva pogotka. Prvi u 66. minutu, a drugi sa „kreča“ osam minuta pre isteka regularnog dela meča. Sloga u subotu dočekuje Bečej 1918, dok će Radnički 1912 gostovati u Kuli.

Izveštaji sa svih utakmica ovog kola:

Radnički 1912 – Bačka 1901 – 4:0 (0:0)

Strelci: Šveljo 3, Dučić (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Radovanović, Pjošta, Goronjić (Radnički 1912). Glišović, Lončar (Bačka 1901).

Crveni kartoni: Bjedov (Bačka 1901).

Radnički 1912: Pehilj (Đokić), Dučić, Šveljo (J. Lazić), Avdić, Pjošta (Milisavljević), Stojaković, Unković, Despotović, Goronjić, Radovanović (Slavuljica), Antunić (Molnar).

Bačka 1901: Ćuruvija, Bjedov, Simić, Mezei, Anđić (Đurović), Lončar, Žiža, Glišović (Provči), Krmar (Hrastovčak), Ćulibrk (Gabrić), Kežman.

Radnički (Zr) – Sloga 4:0 (1:0)

Strelci: Kovačević 2, Gajilović, Janjatović (Radnički Zr).

Žuti kartoni: Čigoja, Bačvanski, Jovanov (Radnički Zr). Purić (Sloga).

Radnički (Zr): Radović, Ćušić (Krstin), Jovanov, Krstinić, Runjevac, Čigoja (Vukoje), Kovačević, Bačvanski, Janjatović, Gajilović, Turkulj (Pavlov).

Sloga: Šepić, Rebić, Jovanović, Milošević, Vukas (Vemić), Peruničić (Mazinjanin), Mitrović (Marić), Konjović, Ninković, Purić, Đorović.

Stari Grad – 1. maj 0:0

Strelci: /

Žuti kartoni: Krajnović, Juhik (Stari Grad). Osman (1.maj)

Stari Grad: V. Vlajić, M. Gluvić, Stojanović, Tanasić, Zekić, Krajnović (Ž. Vlajić), Rodić, Ilić, B. Gluvić, Juhik, Krstić.

1.maj: Ramadani, Tomac, Đokić, Spasić, Aleksić (Milojević), Radišić, Osman (Vučetić), Mašić, Zec, Sremčević, Vukanović (Živković).

Vojvodina 1928 – Omladinac 1:5 (0:1)

Strelci: O. Knežević (Vojvodina 1928). Ležaić 3, Bobar, Barić (Omladinac).

Žuti kartoni: Hovanec, Živanov, Ješić, Stojičić (Vojvodina 1928).

Vojvodina 1928: Magda, Balo (Padejski) (Jeftić), Rudić, Ješić, Malbaški, Kalajdžija, Živanov, Hovanec (Stojičić), Miklić (Popov), Mišić (O. Knežević), Džajski.

Omladinac: Rajković, Radojčić, Đurić, Mojsilović (Pavlović), Rnić, Savić, Grbović (Basrak), Đurković, Gajić (Tiodorović), Ležaić (Vuković), Bobar (Barić).

Kozara – Vršac 0:4 (0:3)

Strelci: Sarajlin 2, Vujić, Aleksić (Vršac).

Žuti kartoni: Jovandić (Kozara).

Kozara: Đaković, Labus (Mirčeta), Terzin, Tomić (Latinović), M. Bunić (Ratko), Vinović, B. Bunić (Stanković), Vojvović, Jovandić, Savin, Babić (Lisica).

Vršac: Jeveričić, Blagojević, Stojković (Radisavljević), Beljin, Grek (Vranić), Sarajlin (Stojadinović), Glavinić, Lazevski, Ilić (Babić), Vujić (Milovanović), Osmanović.

Jedinstvo – Hajduk 1912 – 0:0

Strelci: /

Žuti kartoni: Jovišić, Aničić, Zeljković, Tošić (Jedinstvo). M. Manojlović, Arežina (Hajduk 1912).

Jedinstvo: Jovišić, Milisavljević, Aničić, Ragipović (Tošić), Zeljković (Marković), Maoduš, Vujović, Beljić, Živanović, Perović (Lazić), Kačar.

Hajduk 1912: Drinčić, Arežina, Vuković, Slijepčević, Matijević (Bogićević), Vujošević (O. Šušnjar), Laćarak, Macanović, Božović (Vlaisavljević), M. Manojlović, Masalušić.

Bečej 1918 – Dunav 3:1 (2:1)

Strelci: Ilić, Tutnjević, Tatić (Bečej 1918). Kramer (Dunav).

Žuti kartoni: Preradov, Ilić (Bečej 1918). Alijagić, Milisavljević (Dunav).

Bečej 1918: Barjaktarov, Milin (Hasičić), Todorović (Tatić), Krajinović (Mastilo), Tutnjević, Kobiljski (Tišma), Ilić, Vorgučin, Tomić, Preradov (Jelić), Tomčić.

Dunav: U. Marković, P. Marković (Vukašinović), Šoškić, Kosović (Krantić), Kramer, Radonjić, Jovanović, Nikolić (Milisavljević), Koštić, Alijagić (Pavlović), Petrović.

Feniks 1995 – Sloboda 4:2 (2:1)

Strelci: Pejić 2, Dimitrić 2 (Feniks 1995). Maljukan, Gavrilović (Sloboda).

Žuti kartoni: Šalipur, Bulat (Feniks 1995). Mijatović, Savić, Popović, Đurđević (Sloboda).

Crveni kartoni: Zečević (Feniks 1995). Cvijanović (Sloboda).

Feniks 1995: Lazić, Blagojević, Pejić, Šalipur, Bulat, Galić (Jelović), Milaković, Dimitrić, Zečević, Kačarević, Mihajlović (Simunović).

Sloboda: Živkov, Maljukan (Reljić), Mijatović, Radulaški (Savić), Galić, Cvijanović, Spahić, Đurđević, Rusić, Popović, Erdeljan (Gavrilović).

Mladost GAT – Borac 3:1 (2:1)

Strelci: Jovanić 2, Asani (Mladost GAT). Đokić (Borac).

Žuti kartoni: Divac, Popović, Babić, Jelić, Spasić, A. Slijepčević (Mladost GAT). Juriša (Borac).

Crveni kartoni: Kovačević (Borac).

Mladost GAT: L. Slijepčević, Jovanović (Radović), Babić, Asani, Jovanić, Jelić, Popović, Spasić, Divac, Stanić (Vukaljević), Ilić (Kaurin).

Borac: Kovačević, M. Šušnjar, Zulfić, Đokić (Đorđević), Juriša, Dašić, A. Šušnjar, Gavrilović, Radović (Javor), Živkov (Lekić), Marković.

Tisa – Dinamo 1945 – 1:1 (0:1)

Strelci: Tomišić (Tisa). Jankulov (Dinamo 1945).

Žuti kartoni: Damjanović (Tisa). Petrović, Andžić (Dinamo 1945).

Tisa: Tasić, Zolnajić, Kiš, Ivanov (Orčić), Ćovin, Feješ, Tomišić, N. Ivanović, Dušanić (Lukić), Damjanović (Boršoš), Šinković (Kudrić).

Dinamo 1945: Andžić, Vještica, Brajović, Jankulov (Nešić), Martinović, Jakovašić, Ahčin, Čikić (Mačkić), Crnomarković, Mićić (Ćirić), Petrović.

Tabela: Mladost GAT 88, Vršac 70, Radnički 1912 – 69, Borac 61, Bečej 1918 – 58, 1.maj 57, Feniks 1995 – 56, Radnički (Zr) 56, Omladinac 54, Tisa 54, Stari Grad 53, Hajduk 1912 – 49, Dinamo 1945 – 48, Jedinstvo 42, Bačka 1901 – 35, Sloboda 34, Sloga 28, Kozara 26, Dunav 22, Vojvodina 1928 – 17.

Parovi narednog (36) kola: 1. maj – Tisa, Dinamo 1945 – Mladost GAT, Borac – Feniks 1995, Sloboda – Radnički (Zr), Sloga – Bečej 1918, Dunav – Jedinstvo, Hajduk 1912 – Radnički 1912, Bačka 1901 – Kozara, Vršac – Vojvodina 1928, Omladinac – Stari Grad.

Dimitrije Đokić (2004.godište) i Dušan Jevrić (trener Radničkog 1912) nakon utakmice sa Bačkom 1901.