Ravangrad bez bodova i trenera

Ekipa Ravangrada doživela je treći poraz u poslednja četiri duela. U proteklom kolu ekipa trenera Miroslava Kneževića poražena je na gostovanju u Gajdobri od domaćeg Hercegovca sa 3:0. Domaći su poveli nakon pola časa igre pogotkom Sebastiana Sakača. Samo šest minuta kasnije Nikola Laković je duplirao prednost domaćeg tima, da bi konačan rezultat utakmice postavio Stevan Račić u petom minutu nastavka. Ovim porazom Somborci su se spustili dva mesta niže na tabeli sa samo dva boda manje u odnosu na ekipe iz Bačkog Petrovca odnosno Đurđina. Naredni rival biće im apatinska Mladost. Ovim informacijama treba dodati i vest koju smo danas dobili, doduše nezvaničnu, da je trener Ravangrada Miroslav Knežević podneo ostavku na tu funkciju. Ko će voditi ekipu u narednom periodu znaće se u narednih dva tri dana. Drugi naš predstavnik u ovom rangu nastavlja sa odličnim izdanjima. Hajduk je jesenji deo šampionata završio sa četiri vezana trijumfa, dok su proleće otvorili sa dve pobede i porazom. Ovog vikenda ugostili su Vojvodinu iz Bačkog Gradišta. Utakmica je odigrana pod teškim uslovima, jakim vetrom. Viđena je tvrda utakmica u kojoj je odlučila jedna greška gostujućeg igrača, koju je iskoristio Filip Kovačev u 67. minutu meča kada je zatresao mrežu Dušana Šovljanskog. Staparci su sedmi tim lige sa 28 bodova. Sledeći rival biće im ekipa Bajše. Da podsetimo, vodeća Sloga je u subotu dobila ekipu Đurđina. Kompletni rezultati i izveštaji sa utakmica (18) kola:  Obilić – Mladost Apa 3:0 (Izveštaj), Radnički 1905 – Mladost (BP) 1:0 (Izveštaj), Mladost (T) – Bajša 2:1 (Izveštaj), Preporod – Bačka 1901 – 0:1 (Izveštaj), Hercegovac – Ravangrad 3:0 (Izveštaj), Hajduk – Vojvodina (BG) 1:0 (Izveštaj).

Tabela: Sloga 42, Vrbas 39, Obilić 33, Radnički 1905 – 33, Bajša 33, Mladost Apa 31, Hajduk 28, Vojvodina (BG) 26, Bačka 1901 – 26, Solunac 20, Preporod 18, Hercegovac 17, Mladost (T) 16, Ravangrad 2018 – 15, Mladost (BP) 13, Đurđin 13.

Parovi narednog (19) kola: Sloga – Hercegovac, Đurđin – Solunac, Vrbas – Preporod, Bačka 1901 – Mladost (T), Bajša – Hajduk, Vojvodina (BG) – Radnički 1905, Mladost (BP) – Obilić, Mladost Apa – Ravangrad 2018.