Sever potvrdio dominaciju u pokrajini

Proteklog vikenda u sportskom centru Soko u Somboru održano je prvenstvo Vojvodine u paurliftingu. Na takmičenju je učestvovalo 54 takmičara iz sedam klubova. Somborski PW Sever klub je predstavljao je 21 takmičar. Osvojili su 17 zlatnih medalja i tri srebrne medalje. Srebra su u svojim kategorijama osvojili: Milica Cupara (84 +, seniorke), Aljoša Ilić (83 kg, juniori) i Milan Pavlović (83 kg, seniori). Zlatne medalje osvojili su: Mihaela Osmajić (52 kg, seniorke), Milanka Cicmil (69 kg, seniorke), Aleksandra Nikolajević (69 kg, M1), Dragana Kulaš (76 kg, seniorke), Zora Pavlov (69 kg, juniore), Dragomir Dimić (105 kg, M4), Siniša Stanković (120+ kg, M1), Milan Vezmar (83 kg, M3), Đorđe Terzin (93 kg, M4), Petar Glušac (93 kg, sub-juniori), Darko Glušac (120 kg, seniori), Nikola Vuković (120 kg, seniori), Aleksandar Kulaš (120+ kg, M2), Aleksa Nedeljković (83 kg, juniori), Luka Bulatović (74 kg, sub-juniori), Siniša Čovčić (83 kg, seniori), Boris Stašić (105 kg, seniori). Pored osvojenih medalja, pehare su osvojili Luka Bulatović za najuspešnijeg sub-juniora, Zora Pavlov za najuspešniju juniorku, Dragana Kulaš za najuspešniju seniorku i Siniša Stanković za najuspešnijeg mastera. Pored pojedinačnih uspeha, somborski Sever je i ove godine osvojio pehar najuspešnijeg kluba na ovom takmičenju. „Želimo da se zahvalimo Powerlifting savezu Vojvodine što je našem klubu ukazao poverenje i čast da organizujemo ovo takmičenje treću godinu za redom. Takođe, želimo da se zahvalimo svima koji su nam ukazali čast i učestvovali na ovom takmičenju. Vidimo se sledeće godine na istom mestu, u još većem broju“ – navode predstavnici Severa u svoj saopštenju.