Treći vezani poraz Džokera

Džoker-Vrsac, foto Vinko Janković, - slika preuzeta sa sajta Košarkaške lige Srbije

Košarkaši Džokera pretrpeli su treći vezani poraz u prvenstvu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Nakon neuspeha u mečevima protiv Vojvodine i Spartaka, poraženi su i na gostovanju od ekipe Vršca sa 99:91 (Q1 – 23:18, Q2 – 32:26, Q3 – 29:23, Q4 – 15:24). Somborci su bili oslabljeni, nastupili su sa svega osam igrača. Gosti su najveću prednost imali na isteku 5. minuta kada su imali +6 (8:14). Ubrzo im pada koncentracija i na kraju prvih deset minuta bili su u zaostatku 23:18. Drugi deo meča Vrščani otvaraju serijom 7:0 za dvocifrenu prednost 30:20. Usledio je ekspresni odgovor izabranika trenera Željka Lukajića koji uzvraćaju serijom 10:0 za prvo izjednačenje. U finišu prvog poluvrema domaći tim ponovo bolji i na poluvreme odlazi sa dvocifrenom prednošću (55:44). Na otvaranju drugog poluvremena igrači Vršca bzo dolaze na +22 (67:55). Džokerovci su uzvratili sa tri vezane trojke, međutim, to nije puno pomoglo, pošto su na ulasku u finalnu četvrtinu imali minus 17 poena (84:67). Do kraja utakmice ekipa Vršca rutinskom igrom meč privodi kraju. U poraženom sastavu najbolji pojedinac bio je Aleksa Jugović sa 22 poena, Kapetanović i Lugić su susret završili sa po 19, a Simons sa 18 poena. Nakon ovog poraza Džoker je osmi tim lige sa 38 poena. Naredni rival biće im ekipa valjevskog Metalca koja je jedno mesto niže na tabeli sa bodom manje. U ostalim mečevina ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Zlatibor Gold Gondola – Sloga 86:59, Dynamic Balkan Bet – Tamiš 80:66, Metalac – Novi Pazar 101:92, Spartak – Sloboda 106:89, Vojvodina mts – SPD Radnički 93:83, Mladost MaxBet – Čačak 86:80, Zdravlje – OKK Beograd 100:99.