Buker i Durent „razneli“ Nagetse

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Feniks Sansi – Denver Nagetsi 121:114 (Q1 – 29:31, Q2 – 38:21, Q3 – 23:36, Q4 – 31:26).

Ekipa iz Kolorada izgubila je treći meč polufinalnog doigravanja Zapadne konferencije od Feniks Sansa. Devin Buker (47) i Kevin Durent (39) bili su ključni igrači domaćeg tima u prvoj pobedi. Ubacili su ukupno 86 poena odnosno 71 odsto ukupnih poena svog tima. Na drugoj strani „Grumenje“ je predvodio Nikola Jokić sa novim tripl – dablom. Postigao je 30 poena, imao po 17 skokova i asistencija. Nagetsi su dobro odigrali veći deo prve i deo druge četvrtine. Sansi su u prvoj polovini druge deonice serijom 14:2 preokrenu rezultat i poveli 47:39, a do odlaska na odmor imali su i +15 (67:52). Nakon odmora Jokić i drugovi su iz minut u minut „topili“ prednost domaćina, a u samom finišu trećeg dela imali i vođstvo 85:88. Usledio je novi pad u njihovoj igri, Sansi prave novu seriju (15:0) i ponovo vode dvocifrenom prednošću (99:88). Nakon ovoga više nije bilo povratka za goste. Naredni meč ova dva tima igra se u ponedeljak, 8. maja.