Nagetsi prekinuli seriju poraza

L.A. Lejkersi – Denver 99:115 (Q1 – 25:43, Q2 – 24:23, Q3 – 28:19, Q4 – 22:30).

Košarkaši Denver Nagetsa trijumfovali su rano jutros protiv L.A. Lejkersa čime su prekinuli niz od tri uzastopna poraza. Nagetsi su bolje otvorili susret. Barton je na samom startu vezao dve trojke, a ispratio ga je i Marej sa sedam vezanih poena (jedna trojka). Barton sa još dve trojke dodatno povećava prednost gostiju koja je do kraja prve deonice iznosila + 18. Do kraja poluvremena nije bilo značajnih promena. U nastavku susreta domaći su zaigrali sjajno i u uvodnim minutama poslednjeg perioda prišli na 89:87. Ipak, ispostavilo da Lejkersi nemaju snage za potpuni preokret, što je “Grumenje” iskoristilo i serijom 9:0 se “odlepilo” na  104:91, čime su prelomili meč u svoju korist. Ekipa iz Kolorada ostaje na drugom mestu Zapadne konferencije sa skorom 43/21, a narednu utakmicu igraju u subotu protiv ekipe Golden Stejta. Nikola Jokić je za nešto više od 35 minuta u igri upisao 12 poena, 17 skokova, 8 asistencija. Prilog (You Tube). Najefikasniji u timu iz Kolorada bio je Barton sa 23 poena, dok su Heris i Marej ubacili po 19.