Grafičar i Kljajićevo zaključuju sezonu za zaborav

U petak su odigrana dva meča 13. kola rukometne Treće lige Vojvodine Sever. Somborski predstavnici u ovom rangu, Grafičar i Kljajićevo doživeli su poraze od ekipa Rusina i Borca iz Bačkog Gračaca. Bezdanci su se držali tokom većeg dela prvog poluvremena. Međutim, domaći igrači su za svega desetak minuta serijom 8:2 stekli šest golova prednosti (15:9). Gosti su uspeli do odmora da prepolove zaostatak. U drugom delu mnogo bolja partija Bezdanaca koji su u 44. minutu potpuno preokrenuli rezultat i poveli sa 24.25. Ipak, domaćini uspevaju da smognu snage i mini serijom 5:0 vrate vođstvo (29:25) i prelome meč. Miloš Bulatović je bio junak pobede sa 11 pogodaka. Na suprotnoj strani istakao se Miljan Katić sa 12 golova. Borac iz Bačkog Gračaca je zasluženo slavio u Kljajićevu. Gosti su od starna poveli, imali su gol dva prednosti.  Kljajićevčani su za kratko u 20. minutu poveli (9:8), međutim, to nije bilo dovoljno. Gosti zaključuju prvo poluvreme serijom 7:3 i vođstvom 12:15. Domaćin je tokom čitavog drugog dela vijao zaostatak, u jednom momentu su prišli na minus 1, međutim, nisu imali snage za potpuni preokret. U konkurenciji šest ekipa Grafičar je četvrti sa osam bodova, a Kljajićevo peto sa četiri boda. U poslednjem kolu Grafičar će u Bezdanu ugostiti ekipu Kljajićeva.

Izveštaji sa utakmica:

Rusin – Grafičar 30:28 (20:17)

Sedmerci: 1/2 (Rusin). 1/1 (Grafičar).

Isključenja: 14 minuta (Rusin). 2 minuta (Grafičar).

Rusin: Mudri 6, Mikita 3, Homa, Marković, Oros 3, Herbut 5, Juhik 1, Hardi, Nogo, Bulatović 11, Cvetićanin, Toma 1.

Grafičar: D. Bajrami, Klinec, Kele 2, Vičik, Krušković, Katić 12, E. Bajrami 7, Redžić 2, Pavlov, Ćupurdija 2, Lepolt 3.

Kljajićevo – Borac (BG) 24:28 (12:15)

Sedmerci: 2/3 (Kljajićevo). / (Borac BG).

Isključenja: / (Kljajićevo). 4 minuta (Borac BG).

Kljajićevo: Dragaš 2, Bjeloš 3, Dević 3, Rnjak 5, Simić, Zelić 3, Pešut 2, Vorkapić 6.

Borac: Marčetić, Gostović 1, Radaković 7, Dautović 3, Stevan Cvjetković 5, Orlić 2, Medić 5, Stefan Cvjetković, Vojnović 5, Obradović.