Denver upisao treću vezanu pobedu

Nikola Jokić - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Indijana – Denver 119:122 (Q1 – 27:35, Q2 – 43:21, Q3 – 25:33, Q4 – 24:33).

Odlična košarkaška predstava viđena je u meču između Indijane i Denvera. Gosti su bolje otvorili meč i već sredinom prve deonice poveli su sa dvocifrenom (16:6) razlikom. Domaćin je uzvratio i već posle tri minute zaostatak je smanjen na 26:23. Ipak, usledila je mini serija (9:0) Nagetsa i vođstvo od +12. Druga četvrtina u potpunosti je pripala Pejsersima koji su u ovom delu meča postigli duplo (43:21) više koševa, što im je omogućilo da na odmor odu sa prednošću 70:56. U finišu treće četrtine gosti su uspeli da svedu zaostatak na svega šest poena. Sredinom finalne deonice Nagetsi (serijom 10:0) preko Porter Juniora i Jokića prave preokret i ponovo vode (108:105). U završnici se igralo u serijama. Ekipa iz Indijane je dva puta anulirala prednost gostiju. Prvo su na četiri minuta do kraja izjednačili na 112:112. Nedugo potom su nadoknadili -5 i poravnali na 117:117. U tim trenucima Jokić preuzima inicijativu i pogađa sa 119:117, da bi Marej sa linije penala doneo novo vođstvo svom timu 122:117, koje domaćin nije uspeo nadoknadi. Najefikasniji pojedinac susreta bio je igrač Indijane, Kanađanin Benedikt Maturin sa 30 poena. U pobedničkom timu Nikola Jokić je postigao 24 poena, imao je četiri skoka i šest asistencija. Na parketu je proveo svega 21 minut. Gordon i Marej su ubacili po 18 poena, dok je Porter Junior postigao jedan manje. Dvocifreni su bili i Hajland (16) i Koldvel Poup (15). Bila je ovo treća vezana pobeda Denver Nagetsa koji naredni meč igraju u subotu protiv Bostona. „Grumenje“ trenutno zauzima četvrto mesto na tabeli Zapadne konferencije sa skorom 8/3, koliko imaju i drugoplasirani Feniks, te stepenicu niže plasirani Portland.