Zaslužena pobeda Džokera u Valjevu

Metalac – Džoker 84:96 (Q1 – 19:29, Q2 – 20:24, Q3 – 26:22, Q4 – 19:21).

Košarkaši Džokera zasluženo su trijumfovali u Valjevu nad domaćim Metalcem. Ovo je peta prvenstvena pobeda soomborskog tima u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije. Gosti su od starta meča nametnuli svoju igru koja im je donela početno vođstvo od 9:0, dok su sredinom prve deonice došli u do prve dvocifrene razlike (6:17). Tokom druge četvrtine Džoker dolazi i do 19 poena viška (25:44). Domaćin je furiozno otvorio drugo poluvreme. Prvo je viđena trojka Grubora, potom je iskusni Sava Lešić vezao osam poena (dve trojke), da bi potom usledili i poeni Metjusa i ponovo trojka Lešića za samo pola koša prednosti gostiju iz Soombora (55:56). Sredinom ove deonice ekipa trenera Lukajića serijom 7:0 uspeva ponovo da se odlepi i dolazi do nove prednosti 57:65). Greške u odbrani Valjevaca Aleksa Jugović i Matija Milin su znali da kazne, dok je u važnim momentima nerešiva enigma za odbranu domaćeg tima bio i Dejvis. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Matija Milin sa 23 poena i 11 skokova, a pored njega istakao se i Aleksa Jugović sa 17 koševa. Poen manje upisao je Simons, dok su dvocifreni bili Nikolić (11) i Dejvis (10). Na drugoj strani Sava Lešić postigao je 30 poena. Nakon ovog kola Džoker zauzima osmu poziciju sa 16 bodova. Narednog vikenda u Somboru će gostovati pretposlednji tim lige Dynamic BalkanBet.