Milvoki slavio nad Denverom

Nikola Jokić slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Milvoki – Denver 107:99 (Q1 – 26:27, Q2 – 32:26, Q3 – 23:20, Q4 – 26:26).

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su drugi put u poslednja tri duela. I ovoga puta za ekipu iz Kolorada nije nastupio srpski reprezentativac Nikola Jokić. Uprkos izostanku dvostrukog uzastopnog MVP-a, njegov tim je dobro držao do samog finiša susreta. Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri, bez osetnije prednosti za oba tima. Ipak, u finišu prvog dela domaćin je mini serijom 5:0 otišao na odmor sa prednošću 58:53. U nastavku ista slika na terena, a poslednja dva minuta treće četvrtine (mini serijom 10:0) donose Milvokiju prvu dvocifrenu prednost (81:70). Početkom poslednje deonice bilo je +15. Nagetsi su uspeli da se vrate i na pet minuta do kraja imali su zaostatak od pristojnih minus 5. Tada dolazi do novog pada u njihov igri, a Baksi serijom 12:3, uspevaju da prelome utakmicu. U domaćem timu najbolji je bio Janis Adetokumbo sa 33 poena i Holidej sa 20. Na drugoj strani Gordon je meč završio sa 26, Hajland sa 15, a Braun sa 12 poena. Denver je i dalje prvi tim Zapada sa skorom 34/15. Naredni meč igraju u subotu protiv Filadelfije.