Denvera sve dalje od završnice

Slika: Abbie Parr/Getty Images – preuzeto: Sportklub (SK)

L.A.Lakers – Denver Nagetsi 112:103 (Q1 – 35:22, Q2 – 13:25, Q3 – 29:35, Q4 – 35:21).

Košarkaši Denvera poraženi su rano jutros na gostovanju u Los Anđelesu. Lejkersi su bolje ušli u meč, dobili prvu deonicu meča. Denver je uzvratio u drugoj, pa je domaćin na odmor otišao sa svega +1. U nastavku gosti bolji, preokreću rezultat u svoju korist. Ipak domaćin krajem meča preuzima kontrolu nad utakmicom, pravi preokret i prelama meč u svoju korist. Nikola Jokić je ponovo imao problema sa ličnim greškama, pa je veći deo utakmice presedeo na klupi. Za 26 minuta koliko je proveo na terenu postigao je 15 poena, (šut za dva 3/3, za tri 2/5, sa linije penala 3/3), a zabeležio je devet skokova, pet asistencija i jednu ukradenu loptu. Jokić je krajem meča ušao u duel sa Rendlom, ali su sudije sprečile veći incident.