Jokić nastavlja dominaciju, poraz Nagetsa

Nikola Jokić, decembar 2023.godina, slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Sakramento Kingsi prekinuli su seriju šampiona iz Kolorada. Ekipa iz Kalifornije slavila je nad Nagetsima sa 123:117 (Q1 – 25:30, Q2 – 39:20, Q3 – 24:28, Q4 – 35.39). Iako su gosti dobili tri od četiri deonice meča izgubili su utakmicu. Tokom prve četvrtine gosti su bili u prednosti do maksimalnih osam poena. Meč je odlučila druga četvrtina koju su domaćini dobili sa 39:20. Serijom 19:2 preokrenuli su rezultat i od minus pet došli su do prednosti od 46:34. Prvo poluvreme su zatvorili sa 6:0, te su na odmor otišli sa +14 (64:50). Gosti su u nastavku meča u nekoliko navrata uspeli da se približe na pet do šest poena zaostatka, međutim, Kingsi su uvek imali adekvatan odgovor, te su rutinski meč priveli kraju. U pobedničkom timu najefikasniji su bili Foks i Monk sa po 26 poena. U poraženom sastavu nezadrživ je bio Nikola Jokić sa 36 poena, 13 skokova i 14 asistencija. Iz reketa je ubacio 12 puta iz 19 pokušaja (63 odsto). Sa distance je šutirao četiri puta, a samo jednom je bio uspešan. Nije izgubio nijednu loptu, a osvojio je dve. Ovo je njegov osmi tripl – dabl u sezoni, 113 u karijeri. Redži Džekson je pridodao 20 poena, a dvocifreni su bili još i Gordon (17), Porter junior (13) i Braun (11). Ovim porazom Nagetsi su pali na treću poziciju Zapadne konferencije. Trenutno imaju 14 pobeda i upola manje poraza. Naredni meč igraju u četvrtak, 7. decembra protiv Los Anđeles Klipersa.