Nagetsi za finale protiv Sansa

Portland – Denver 115:126 (Q1 – 33:29, Q2 – 35:32, Q3 – 33:37, Q4 – 14:28).

Ekipa Denvera plasirala se u polufinale Zapadne konferencije pobedom nad Portlandom sa 4:2. Tokom prve četvrtine viđena je izjednačena igra tima. Domaćin je početkom drugog dela stigao do prve osetnije (36:29) prednosti koju su zadržali do odlaska na odmor. Blejzersi su u tokom većeg dela treće četvrtine imali maksimalnih 14 poena viška. Ipak, Nagetsi serijom 9:0 (Jokić sedam poena) smanjuju na 97:93. Poslednjih dvanaest minuta više neizvesnosti. Koševima Milsapa i Morisa Denver je poveo, da bi uzvrati Portland koševima Entonija (5) i tako vratio prednost (106:102). Ključni detalj utakmice dogodio u od 43. do 45. minuta kada „Grumenje“ serijom 11:0 dolazi do prednosti 119:108. Nakon toga igrači Portlanda nisu uspeli da se vrate u meč. Nikola Jokić je upisao 36 poena, osam skokova i šest asistencija. Pored njega Porter junior je ubacio 26 poena, a Moris 22 poena. Dvocifreni su bili Gordon sa 13, Kampaco i Grin po 10 poena. Na drugoj strani Lilard je postigao 28, Mekalum 21, Pauel 17, a Nurkić 13. Nagetsi će se u polufinalu sastati sa Feniks Sansima koji su identičnim rezultatom izbacili L. A. Lejkerse.