Jokić ostvario rekord sezone

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa decembar 2022. godina

Nikola Jokić ostvario je rekord sezone u meču protiv Vašingtona. Srpski reprezentativac je za 33 minuta provedena na parketu ubacio je 43 poena, 14 skokova i osam asistencija, uz fantastičan procentualni učinak od čak 85 odsto. Nagetsi su slavili sa 141:128 (Q1 – 38:31, Q2 – 34:36, Q3 – 30:28, Q4 – 39:33). Domaćin je veći deo meča imao prednost, ali nikako nije uspevao da se rezultatski odlepi. Tokom treće četvrtine poveli su sa +14 (96:82), ali su Vizardsi uspeli da prepolove ovaj zaostatak pred ulazak u finalnu deonicu susreta. Najveću prednost imali su samom finišu meča kada su se odlepili na +16, što je bilo nedostižno za gostujući sastav. Pored Jokića, još petorica igrača ekipe iz Kolorada je imalo dvocifreni učinak.„Grumenje“ se nakon trećeg vezanog trijumfa popelo na treću poziciju Zapadne konferencije. Trenutno imaju pobedu manje i poraz više od vodećeg dvojca iz Nju Orleansa i Memfisa. Naredni meč Jokić i drugovi igraju u subotu, 17. decembra protiv Los Anđeles Lejkersa.