Denver slavio, Jokić upisao 25. tripl – dabl u sezoni

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Memfis 113:97 (Q1 – 28:27, Q2 – 22:31, Q3 – 30:22, Q4 – 33:17).

Košarkaši Denvera rano jutros u derbiju Zapada savladali su ekipu Memfisa i tako im se revanširali za prošlonedeljni poraz. Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri oba tima. I jedni i drugi su se smenjivali u vođstvu. Gosti drugi deo meča otvaraju serijom 9:0 i vođstvom 28:36. Na dva minuta do odlaska na odmor su imali i maksimalnih +11. Domaćin je uspeo da prepolovi ovu prednost, ali je Dža Morant zaključio prvi deo sa 2+1 poenom za prednost svog tima 58:50 na velikom odmoru. Drugo poluvreme potpuno je pripalo Nagetsima koji su u ovom delu postigli 63 poena, a primili svega 39. Meč je odlučen u finalnoj deonicu koju je „Grumenje“ dobili sa +16. Nikola Jokić je ponovo bio najkorisniji igrač meča. Za 35 minuta provedenih na parketu utakmicu završio sa po 18 poena i skokova, ali i deset uspešnih dodavanja, uz 70 odsto uspešnosti. Ovo je njegov 25. trocifreni učinak u ovoj sezoni, 101 u karijeri. Porter junior je bio najefikasniji igrač domaćeg tima sa 26 poena i osam skokova, Marej je ubacio 22 poena, uz devet asistencija. U poraženom sastavu najbolji je bio Dža Morant sa 27 poena i deset asistencija. Ekipa iz Kolorada je ovom pobedom potvrdila dilersku poziciju i trenutno je na skoru 45/19. Ovim porazom Memfis je doveo u pitanje drugo mesto, pošto trenutno imaju samo pobedu više i poraz manje u odnosu na trećeplasirani Sakramento. Nagetsi u utorak, 7. marta dočekuju Toronto koji trenutno drži devetu poziciju Istočne konferencije.