Rukometaši Sombor priredili novo iznenađenje

Rukometaši Sombora u petom kolu plej – aut faze Druge lige Vojvodine slavili (30:24) su nad vodećim timom iz Alibunara, koji je ovim porazom pao na treću poziciju. Somborci su tako nakon prošlonedeljnog trijumfa nad Crepajom stigli do druge prvenstvene pobede ove sezone. Iako su gosti vodili do 18. minuta utakmice, domaćin je uspeo da na odmor ode na četiri gola prednosti, pre svega zahvaljujući mini seriji od 10:5. U nastavku susreta rutinskom igrom su sačuvali prednost i tako stigli do novih bodova. Izveštaj… Luka Jokić bio je najbolji pojedinac domaćeg tima sa šest golova, dok je Strahinja Aćić postigao dva manje. Sledećeg vikenda Sombor gostuje Radničkom iz Jaše Tomića. U poslednjem rukometnom rangu Kljajićevo Čonoplja upisalo je pobedu nad drugim timom Crvenke Jaffa. Domaćin je bolje otvorio meč i brzo došao do prednosti od pet golova (8:3). U nastavku meča prednost je rasla i do +9, tako da se pitanje pobednika nijednog momenta nije dovodilo u pitanje. IzveštajNikola Vorkapić se devet puta upisao u strelce u domaćem timu. Ovom pobedom ekipa dva sela ostala je na drugoj poziciji. Susret između Grafičara i Jedisntva iz Bočara nije odigran, a termin će naknadno biti objavljen. U sledećem kolu Kljajićevo Čonoplja gostuje u Bačkom Gračacu, dok će Grafičar put Crvenke.