Kuljanima pripao derbi začelja

Derbi srpskoligaškog začelja odigran proteklog vikenda u Kuli pripao je dimaćinima koji su ovom pobedom ostali u igru za opstanak u trećem fudbalskom rangu. Izabranici trenera Saše Stojadinovića poveli su u 17. minutu golom Stefana Živkovića. Prednost je duplirao mladi Mihailo Ljumović deset minuta pre isteka regularnog dela meča, dok su gosti gosti ublažili poraz preko Brborića u 84. minutu. Hajduk 1912 je na 13. mestu sa 26 bodova. U narednom kolu sledi im gostovanje u Zrenjaninu. Iznenađenje kola priredila je Tisa koja je upisala novu pobedu, ovoga puta na veoma teškom gostovanju u Elemiru. Ognjen Šveljo je postigao vodeći gol za goste već u sedmom minutu utakmice, dok je preostala tri delo Luke Kostića. Vodeći Željezničar iz Inđije nije u postpunosti iskoristio kiks Slovena iz Rume koji je poražen kao domaćin od novosadskog Kabela. Lider je u poslednjem minutu ostao bez pobede u Novim Banovcima. Ipak, uvećali su bodovnu razliku i sada imaju tri boda prednosti.

Rezultati i izveštaji sa mečeva ovog kola: Borac (Š) – Podunavac 2:1 (Izveštaj), Kikinda – Dinamo 1945 1:0 (Izveštaj), Sloven – Kabel 1:2 (Izveštaj), Naftagas – Tisa 3:4 (Izveštaj), Hajduk 1912 -Bačka 2:1 (Izveštaj), Jedinstvo – Radnički (Zr) 0:0 (Izveštaj), Bečej 1918 – 1. Maj 2:2 (Izveštaj), Omladinac – Željezničar (I) 2:2 (Izveštaj).

Tabela: Željezničar (I) 51, Sloven 48, Kikinda 38, Radnički (Zr) 37, Kabel 36, Naftagas 36, Dinamo 1945 – 35, Omladinac 35, Podunavac 32, Borac (Š) 31, Bečej 1918 – 29, Tisa 28, Hajduk 1912 – 26, Jedinstvo 26, 1. maj 25, Bačka 17.

Parovi narednog kola: Omladinac – Borac (Š), Željezničar (I) – Bečej 1918, 1. Maj – Jedinstvo, Radnički (Zr) – Hajduk 1912, Bačka – Naftagas, Tisa – Sloven, Kabel – Kikinda, Dinamo 1945 – Podunanac.