Nagetsi srušili šampione

Jokić i drugovi zadržali prvo mesto - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa januar 2023.godina

Denver – Golden Stejt Voriorsi 112:110 (Q1 – 26:36, Q2 – 32:25, Q3 – 31:26, Q4 – 23:23).

Košarkaši Denvera savladali su rano jutros aktuelne šampione NBA lige. Nagetsi su nakon dva vezana poraza (bez Nikole Jokića), uspeli da ostvare važan trijumf i koliko toliko povrate samopouzdanje pred predstojeći plej – of. Gosti su bolje odigrali prvu deonicu meča nakon koje su imali dvocifrenu prednost. Početkom druge četvrtine imali su i +15 (31:46). Do odlaska na odmor „Grumenje“ uspeva da se stabilizuje i smanji zaostatak na samo samo tri poena. Početkom drugog poluvremena serijom 10:0 Nagetsi prelaze u vođstvo (73:71). Tokom ovog dela meča igralo se u serijama, timovi su se smenjivali u vođstvu, domaći su imali maksimalnih +5, a gosti najviše osam poena prednosti. Finalnih 12 minuta započinje serijom (8:2) ekipe iz Kolorada za vođstvo od 99:92. Gosti sa dva vezana koša smanjuju prednost na minus tri (99:96), da bi Marej sa dve vezane trojke i Votson košem iz reketa doneli svoj timu +11. Domaćin je poslednja tri minuta bio bez poena, gosti su serijom 9:0 prišli na koš zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Porter junior i Marej su ukupno ubacili 55 poena. Dvocifreni su bili Brus Braun (14), Gordon (13) i Džef Grin (10). U poraženom sastavu Tomson i Kari su bili najefikasniji sa 25 odnosno 21 poenom. Denver je i dalje prvi tim Zapadne konferencije sa skorom 52/26. Imaju tri pobede više i isto toliko poraza manje u odnosu na Memfis. Naredni meč igraju u sredu protiv Hjustona.