Džoker upisao pobedu na Dorćolu

Dynamic - Džoker, mart 2024.godina, foto Nikola Milinković, sllika preuzeta sa sajta Admiral Bet KLS

Košarkaši Džokera u uvodnom meču 27. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije savladali su kao gosti sastav Dynamic BalkanBet sa 94:98 (Q1 – 21:23, Q2 – 22:22, Q3 – 26:24, Q4 – 25:29). Tokom prve četvrtine viđena je izjednačena igra oba tima. Domaćin je u sedmom minutu poveo sa 17:12. Somborci su uzvratili serijom 7:0. Slično je bilo i u drugih deset minuta. Dorćolci su poveli 29:24, usledio je ekpresni odgovor, Džoker je serijom 11:0 prvo poveo 29:35, nedugo potom su otišli i na plus 8 (31:39), međutim, nisu izdržali, te su na odmor otišli sa košem prednosti. U nastavku meča viđena je vrhunska košarka, ekipe su bile napadački raspoložene, smenjivale su se u vođstvu. Domaći tim je u 36. minutu poveo 84:78, međutim Rašun Dejvis je to anulirao sa šest vezanih poena. Na krilima Amerikanca (novih sedam poena) samo tri minuta kasnije na semaforu je bilo 87:89 za Džoker, koji je meč priveo kraju uspešnom realizacijom slobodnih bacanja (Dejvis, Jugović, Kapetanović). Sve u svemu, videli smo istinski praznik košarke na Dorćolu, koji su gledaoci imali prilike da isprate i na drugom kanalu televizije Arena Sport. U pobedničkom timu samo šest igrača se upisivalo u strelce. Dejvis je meč završio sa 26 poena, šest skokova i devet asistencija. Lazar Lugić je bio odličan sa 21 poenom, dok je Simons ubacio 20. Jugović je pridodao 17, dok su Kapetanović i Milin su utakmicu završili sa osam odnosno šest poena. Džoker je trenutno peti tim lige sa 42 boda, sa realnim izgledima da tu i ostane. Prvenstvo se nastavlje sredinom naredne nedelje, kada je na programu vanredno (28) kolo. Somborski sastav će u utorak, 2. aprila ugostiti ekipu Zlatibor Gold Gondole.