Feniks bolji od Denvera

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Feniks – Denver 100:93 (Q1 – 32:20, Q2 – 28:20, Q3 – 24:34, Q4 – 16:19).

Košarkaši Denvera upisali su drugi vezani poraz. Nakon poraza od Nju Orleansa, rano jutros izgubili su i od Feniksa. Ovi neuspesi ugrozili su im prvu poziciju Zapadne konferencije pošto im se ekipa Memfisa značajno približila. Što se utakmice tiče, Feniks je značajno bio bolji tokom prvog poluvremena. Na odmor su otišli sa prednošću 60:40. Gosti su u nastavku zaigrali mnogo bolje. Serijom 24:6 smanjili zaostatak na devet poena (78:69). U finalnoj deonici uspeli su priđu na dva koša zaostatka (95:91), međutim trojkom Okođe domaći tim je potvrdio pobedu. Nagetsi su ponovo bili lišeni pomoći Nikole Jokića. Najbolji pojedinac meča bio je Durent sa 30 poena, Buker je ubacio tri manje. U poraženom sastavu Aron Gordon je meč završio sa 26 poena. Ekipa iz Kolorada u ponedeljak kao domaćin igra protiv Golden Stejt Voriorsa.