Jokić fantastičan, Nagetsi poraženi

Nikola Jokić protiv Detroita slika preuzeta sa fejsbuk strane Denver Nagetsa

Detroit – Denver 128:123 (Q1 – 30:44, Q2 – 38:21, Q3 – 22:24, Q4 – 21:22, Pr. 17:12).

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su večeras na gostovanju u Detroitu od istoimene ekipe. Domaća ekipe je zasluženo slavila nakon produžetka. Ekipa iz Kolorada je odlično otvorila meč i prvu deonicu rešila u svoju korist sa +14. Usledio je veliki pad u igri gostiju, što je domaćin iskoristio i do odlaska na veliki odmor preokrenuo rezultat u svoju korist. Domaći su potom u potpunosti preuzeli kontrolu nad mečom i tokom većeg dela drugog poluvremena su vodili, da bi u finišu bila viđena prava drama. Obe ekipe su imale svoje šanse za pobedu, međutim nisu ih iskoristili. U dodatnih pet minuta domaćin je bio bolji i zasluženo upisao pobedu. Srpski centar Nikola Jokić je ponovo briljirao. Meč je okončao sa upisanih 36 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Prilog (You Tube). Pored njega istakli su se Barton sa 20 i Moris sa poenom manje. Pistonse je do trijumfa predvodio Andre Dramond sa 21 poenom. Nagetsi sa skorom 34/16 i dalje zauzima drugu poziciju Zapadne konferencije, a narednu utakmicu igraju na domaćem parketu protiv Portlanda.