Nagetsi podbacili u četvrtom meču

Nikola Jokić protiv Jute - preuzeto sa twiter naloga Denver Nagetsa

Portland – Denver 115:95 (Q1 – 32:24, Q2 – 25:23, Q3 – Q3 – 36:19, Q4 – 22:29).

Košarkaši Denvera potpuno su podbacili u četvrtom meču prve runde doigravanja za titulu prvaka NBA lige. Domaći tim je bio odličan tokmo čitavog meča i zasluženo je trijumfovao. Sredinom prve deonice stekli su prvu osetniju (23:13) prednost. Gosti su poravnali rezultat (36:36) početkom drugog dela, međutim Blejzersi koševima Mekkoluma, Kovingtona i Nurkića ponovo dolazi do prednosti. Nedugo potom novom serijom 13:3 poveli su 55:43. Tokom treće četvrtine potpuno se raspala igrala Nagetsa, pa su domaći igrači tokom ovog dela imali i maksimalnih +33. Ekipa iz Kolorada je u poslednjih dvanaest minuta uspela da ublaži poraz. Najefikasniji igrači domaćeg tima bili su Pauel sa 29 poena i Mekkolum sa osam manje. Nikola Jokić je susret završio sa 16 poena, devet skokova i samo jednom asistencijom. Kampaco i Moris su ubacili po 12 poena. Peti meč se igra 2. juna u Denveru.