Jovan Lazić trostruki strelac u pobedi nad Dunavom

Fudbaleri Radničkog 1912 ostvarili su novu pobedu u prvenstvu Srpske lige Vojvodine. Iako su nastupili bez nekoliko standardnih prvotimaca, bez većih problema su upisali novu pobedu. Treba istaći i debitanski nastup četvorice omladinaca za seniorski pogon. Dres prvog tima obukli su (Mihajlo Buišić – 2002. godište, Nemanja Kartalija (2003), Petar Drvar (2003) i Dejan Đurđev (2004). Pored pomenutih za seniorski tim su nastupili još i Aćimović (2002), Pavić (2002) i Molnar (2001). Radnički 1912 je utakmicu otvorio šansom Antunića već u petom minutu nakon odličnog prodora Molnara. Nažalost, njegova lopta je završila tik pored stative. Dva minuta kasnije brza kontra gostuju, međutim Alijagić je slabo šutirao. Par minut kasnije odlično golmana gostiju Uroš Marković skida šut Mehmedu Avdiću sa svega nekoliko metara. U 13. minutu Despotović proigrava Jovana Lazića u kaznenom prostoru, a ovoj prelepim lobom sa svega nekoliko metara loptu šalje iza leđa gostujućeg golmana. Četiri minuta kasnije Stojaković odlično centrira, a Antunić šutira, a golman gostujuće ekipe ponovo odlično interveniše. Isti igrač je samo minut kasnije u prilici, a mladi Marković nogom skida šut. Sredinom prvog dela domaći su duplirali prednost. Avdić je odlično izveo korner, a Despotović je loptu sa peterca zakucao pod prečku. Molnar je povisio na 3:0 posle odlične kontre Antunića i Avdića. Sedam minuta pre odlaska na odmor Jovan Lazić je bio u novoj prilici, ali šutira pored gola. Nastavak donosi više uzbuđenja. Stojaković i Avdić prave odličnu akciju koju rutinski završava Jovan Lazić. I peti pogodak je postigao Lazić na odlično asistiranje Gojka Pavića. Gosti su smanjili u 74. minutu preko Alijagića. Samo tri minuta kasnije Pavić je bio u izglednoj prilici, jedan igrač gostiju ga ruši, a sudija pokazuje na „kreč“. Despotović je šutirao, lopta je dva puta pogađala stativu, Depostović je ponovo došao do lopte, vratio povratnu za Pavića koji postiže šesti pogodak za svoj tim. Isti igrač je samo par minuta kasnije namestio još jedan pogodak. Ovoga puta siguran sa peterca bio je Petar Drvar za konačnih 7:1. Čonopljanska Sloga gostovala je u Staroj Pazovi gde je poražena od domaćeg Jedinstva sa 3:0. Sva tri pogotka pala su u prvom delu meča. Domaćin je poveo već u trećem minutu preko Lazića. Isti igrač je poske desetak minuta duplirao prednost svog tima. Konačan rezultat susreta postavio je Tošić na isteku 30. minuta. U poslednjem kolu Sloga dočekuje Radnički 1912.