Jokić i drugovi zadržali prvo mesto

Jokić i drugovi zadržali prvo mesto - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa januar 2023.godina

Denver – Klivlend 121:108 (Q1 – 26:28, Q2 – 36:30, Q3 – 32:24, Q4 – 27:26).

Nikola Jokić stigao se do desetog tripl – dabla ove sezone (86 u karijeri). U meču protiv Klivlenda za 35 minuta na parketu Somborac je postigao 28 poena, imao je 15 skokova i deset asistencija. Sa linije penala je bio nepogrešiv (5/5), za dva poena je ubacivao svaki drugi pokušaj (7/13), dok je sa distance ubacio tri od četiri pokušaja. Nakon izjednačene prve četvrtine, gosti su u nastavku imali tri do pet poena prednosti. U poslednja dva minuta prvog poluvremena Nagetsi serijom 9:2 na odmor odlaze sa četiri poena prednosti. Drugi deo meča otvaraju serijom 13:4 (tri trojke) i dvocifrenim vođstvom (75:62). Gosti su uzvratili sa 6:0, međutim Jokić i Braun sa dve trojke vraćaju dvocifrenu razliku koju su do kraja meča uspešno sačuvali. Ekipa iz Kolorada sa 26 pobeda i 13 poraza drži prvo mesto Zapadne konferencije. Imaju pobedu i utakmicu više od Memfisa koji u ponedeljak igra protiv Jute. Nagetsi odmaraju do utorka kada dočekuju Los Anđeles Lejkerse.