Nikola junak pobede nad Filadelfijom

slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Filadelfija 100:97 (Q1 – 18:24, Q2 -24:33, Q3 – 23:27, Q4 – 35:13).

Košarkaši Denver Nagetsa trijumfovali su nad ekipom Filadelfije nakon preokreta u poslednjih deset minuta utakmice. Gosti su tokom čitave utakmice bili u prednosti, rešili su prve tri četvrtine u svoju korist i u poslednjih deset minuta su ušli sa viškom od 19 poena (65:84). Košarkaši iz Denvera se nisu predavali, zaigrali su bolje i timskom igrom nadoknali zaostatak i na kraju pobedili. Nikola Jokić je bio junak meča, vodio je svoj tim do pobede, na kraju je imao 26 poena (16 u poslednjoj deonici), deset skokova i šest asistencija. Nikola je pogodio šut za dva poena na 1.2 sekunda do kraja regularnog dela za vođstvo svog tima od 98:97. Pobedu je potvrdio Vil Barton sa linije penala za konačnih 100:97.  Prilog (You Tube). Narednu utakmicu „Grumenje“ igra u nedelju veče, od 21.30 časova protiv Minesote.