Sloga „deklasirala“ Obilić, pobede Hajduka i Ravangrada

U derbi (ako se to može nazvati derbijem) meču Vojvođanskog Severa ekipa Sloge „ponizila“ je sastav Obilića iz Zmajeva sa 8:0. Pitanje pobednika rešeno je do odlaska na odmor kada su domaći stekli pet golova prednosti. U nastavku meča su samo dovršili posao. Mrežu gostujućeg golmana Vučetića dva puta su pogađali Igor Antunić i Milovan Vukas, dok su po jedan gol postigli Prodanović, Milošević, Mitrović i Lakić. Preostala dva naša predstavnika u zonskom rangu takođe su upisala pobede. Hajduk je slavio u Novom Žedniku protiv domaćeg Preporoda, dok je fenjeraš sa Gradskog stadiona pobedio u derbiju začelja ekipu Đurđina. Preporod je poveo golom Dokića u 30. minutu, da bi Stojšić samo četiri minuta kasnije poravnao rezultat. U 65. minutu isti igrač je doneo preokret, da bi u poslednjih deset minuta Petar Agbaba sa dva gola postavio konačan rezultat susreta. Ravangrad je do pobede u Đurđinu došao golovima Đorđa Lazića u prvom, te Ibišića i Sapožničenka (2) u drugom delu meča. Na utakmicama u Karađorđevu, Vrbasu i Subotici nije viđeno golova, dok je Bajša nakon preokreta slavila nad Vojvodinom iz Bačkog Gradišta. Narednog vikenda Sloga gostuje na Gradskom stadionu u Somboru, dok će Hajduk dočekati Mladost iz Turije.

Rezultati i izveštaji sa mečeva proteklog (25) kola: Mladost (T) – Hercegovac 5:1 (Izveštaj), Preporod – Hajduk 1:4 (Izveštaj), Solunac – Radnički 1905 – 0:0 (Izveštaj), Sloga – Obilić  8:0 (Izveštaj), Đurđin – Ravangrad 2018 – 0:4 (Izveštaj), Vrbas – Mladost Apa 0:0 (Izveštaj), Bačka 1901 – Mladost (BP) 0:0 (Izveštaj), Bajša – Vojvodina (BG)  2:1 (Izveštaj).

Tabela: Sloga 60, Vrbas 52, Bajša 44, Radnički 1905 – 43, Obilić 43, Hajduk 41, Mladost Apa 38, Bačka 1901 – 37, Solunac 36, Vojvodina (BG) 32, Mladost (BP) 30, Mladost (T) 25, Preporod 22, Hercegovac 21, Đurđin 19, Ravangrad 2018 – 18.

Parovi narednog (26) kola: Hercegovac – Bajša, Vojvodina (BG) – Bačka 1901, Mladost (BP) – Vrbas, Mladost Apa – Đurđin, Ravangrad 2018 – Sloga, Obilić – Solunac, Radnički 1905 – Preporod, Hajduk – Mladost (T).