Tri boda uz dosta muke

Fudbaleri Radničkog 1912 teže nego što se očekivalo upisali su pobedu i prva tri boda u prvenstvu Srpske lige Vojvodine. Nakon gubitka dva boda u Novim Kozarcima, igrači somborskog tima ponovo nisu bili na visini svog zadatka. Oni su na domaćen terenu Gradskog stadiona dočekali ekipu Borca iz Sakula. Već u uvodnim minutama se videlo da nešto ne štima u redovima domaćeg tima. Prvo uzbuđenje viđeno je u 12. minutu. Terzić je iskoristio grešku štopera gostiju Kolunija, povukao loptu, ušao u kazneni prostor pred golmana Brkovića, ovaj ga ruši, a sudiji Đumiću ne preostaje ništa drugo, sem da pokaže na belu tačku. Ipak, Brković se vrlo brzo iskupio za grešku, pošto je skinuo šut Anđiću i odbranio penal. Narednih petnaestak minuta nije viđeno ništa vredno pomena. Uspavanku je prekinuo Antunić, koji je našao u izglednoj prilici. Njegov šut sa 7 metara odbranio je odlični Brković. Samo minut kasnije pokušao je i Dimitrić, ali je njegov traljav šut izblokiran. U 30. minutu ponovo je šutirao Antunić, ali pored gola. Osam minuta pre odlaska na odmor gosti su prvi put pripretili. Marko Anđić je izgubio loptu na sredini terena, odlični napadač gostiju Stevan Mladenović prevario čak tri igrača domaća tima, došao nadomak kaznenog prostora, šutirao po zemlji, međutim mladi Filip Pehilj je bio spreman i odbranio šut. Dva minuta kasnije Ognjen Šveljo je primio loptu na sredini gostujućeg dela terena, „sjurio“ se prema golu, obišao skoro celu odbranu gostiju i kada se očekivao šut oboren je sa leđa, pa je glavni sudija ponovo pokazao na „kreč“. Isti igrač je sigurno realizovao ukazanu priliku za vođstvo svog tima. Kada su svi očekivali kraj, u nadoknadi prvog poluvremena, Viktor Molnar, pozajmljeni igrač Spartaka, neshvatljivo je pogrešio na sredini terena, predao je loptu Mladenoviću, koji je prvo proturio loptu kroz noge kapitenu domaćih Goronjiću, a potom se kao „furija“ uputio ka golu Pehilja, ušao u kazneni prostor gde ga sapliće Molnar. Siguran realizator opravdano dosuđenog kaznenog udarca bio je Dejan Galić. Do sredine drugog dela nije bilo uzbuđenja. Gosti su znalački čuvali rezultat, kvarili igru domaćim igračima na sredini terena, što je unelo dodatnu „konfuziju“ u njihovim redovima. Ipak, koliko toliko su igrači Radničkog 1912 povezali igru, što se odmah rezultiralo sa nekoliko pokušaja. Prvo je Dimitrić šutirao u golmana sa 5-6 metara sa asistenciju Anđića, da bi ubrzo potom nakon akcije Švelje i Terzića, Antunić odlično šutirao tik pored stative. U 72. minutu Terzić je šutirao iz daljine, međutim Brković siguran, da bi potom nekotrolisano šut oprobao i Rajkovača. Gosti su uzvratili preko Luke Gavrilovića. Njegov prvi pokušaj Ićitović je „ukrotio“, da bi potom sledeći pokušaj završio pored gola. Jedina svetla tačka u redovima domaćeg tima bili su Nikola Vemić i Igor Antunić koji su po bokovima „probijali“ gostujuću odbranu. Šest minuta pre kraja meča Vemić je odlično prošao po levoj strani, „nanizao“ čak četvoricu igrača Borca, ušao u kazneni prostor, uposlio Švelju, ovaj prosledio do Antunića koji rutinski po zemlji loptu šalje iza leđa odličnog Uroša Brkovića. Do kraja susreta viđena su još dva pokušaja, po jedan na obe strane. Šveljo je oprobao šut u poslednjih trenucima regularnog dela, dok je na drugoj strani pripretio Mladenović. Oba pokušaja su golmani bez problema zaustavili. Drugi naš predstavnik u ovom rangu, Sloga iz Čonoplje gostovala je u Perlezu, gde su odigrali nerešeno sa domaćom Vojvodinom 1928. Domaći tim je poveo u 18. minutu preko Bogdanovića. S tim rezultatom se otišlo na odmor. Na samom početku drugog dela Sloga je poravnala rezultat preko Nikole Makara. Do kraja susreta nije bilo promena rezultata. Prvenstvo se nastavlja u sredu vanrednim kolom. Radnički 1912 gostuje u Pančevu, dok će Sloga ugostiti ekipu Starog Grada.

Radnički 1912 – Borac 2:1 (1:1)

Strelci: Šveljo, Antunić (Radnički 1912). Galić (Borac).

Žuti kartoni: Rajkovača, Šveljo, Vemić (Radnički 1912). Brković, Pavlović, Petrović (Borac).

Radnički 1912: Pehilj (Ićitović), Svitić (Antunić) (Pavić), Šveljo, Terzić, Mladenović, Slavuljica, Anđić (Vemić), Dimitrić, Popović, Molnar (Rajkovača), Goronjić.

Borac: Brković, Marković, Mićić (Mijatović), Kolunija (Petrović), Kačarević, Pavlović (Nikolić), Gavrilović, Đurić (Pavlov), Radović (Sekulić), Mladenović, Galić.

Vojvodina 1928 – Sloga 1:1 (1:0)

Strelci: Bogdanović (Vojvodina 1928). Makar (Sloga).

Žuti kartoni: Živanov, Ješić, Mišić, Malbaški, Šušnjar (Vojvodina 1928). Bulović, Milošević, Grgić (Sloga).

Vojvodina 1928: Ranđelović, Banč (M. Šušnjar), Ješić, Bogdanović, Jeftić, Knežević (Mišić), Malbaški, Živanov (Kalajdžija), A. Šušnjar, Pilipović, Džajski.

Sloga: Bulović, Grgić, Cvetković, Vidović (Milošević), Stanković, Vukas, Simić (Rančić), Vuković, Makar (Ninković), Konjović, Purić.

Izveštaji sa svih preostalih mečeva drugog kola:

1.maj – Feniks 1995 – 2:0 (1:0)

Strelci: Mašić, Aleksić (1.maj).

Žuti kartoni: Stojanović, Stupar, Krstić (1.maj). Damjanović (Feniks 1995).

1.maj: Petrović, Simeunović, Gavrilović, Stupar, Aleksić (Živković), Milojević (Krstić), Ilić, Mašić (Ninković), Radišić, Stojanović, Zec (Vučetić).

Feniks 1995: Milinović, Pejić, Damjanović (Matović), Simunović, Milaković (Jelović), Jovanić, Ninković, Sekulić (Milutinović), Mandić, Zejić (Blagojević), Pavlović (Vidović).

Radnički (ZR) – Mladost GAT 1:4 (1:3)

Strelci: Jovanov (Radnički ZR). Renić, Asani, l. Slijepčević, Jablan (Mladost GAT).

Žuti kartoni: Bačvanski, Bajat, Matić (Radnički ZR). L. Slijepčević, Tomčić, Švonja, A. Slijepčević, Stepančev (Mladost GAT).

Radnički (ZR): Radović, Bjelica, Bajat, Jovanov, Krstinić, Radosavljević (Lisičić Vuković), Kovačević, Bačvanski, Dučić, Gajilović (Kozlovački), Matić (Krstin).

Mladost GAT: Dražić, Tomčić (S. Ilić), L. Slijepčević (Jablan), Babić, Švonja (Smiljanić), Asani (Kaurin), Gojković, Renić, Popović, Stepančev, Stanić (Vukaljević).

Bečej 1918 – Tisa 1:1 (1:0)

Strelci: Nijemčević (Bečej 1918). Boršoš (Tisa).

Žuti kartoni: Ostojić, Vorgučin (Bečej 1918). Nađ, Crkvenjakov).

Bečej 1918: Puškić, Bajić, Ostojić, Krajinović (Kurtiši), Tutnjević, Mitrović (Kobiljski), Pavlović, Lovre, Nijemčević (Vasin), Vorgučin, Savin.

Tisa: Tasić, Zolnajić, Kiš, Cetina (Pejović) (Boršoš), Ćovin, Tomišić, Ivanović, Kukolj (Đorović), Orčić (Crkvenjakov), Matijašević, Nađ.

Jedinstvo – Dinamo 1945  – 1:0 (1:0)

Strelci: Đokić (Jedinstvo).

Žuti kartoni: Gavrilović, Ranđić, Jovišić, Lazić (Jedinstvo). Osman (Dinamo 1945).

Jedinstvo: Jovišić, Kačar, Mirosavljević, Ranđić, Gavrilović, Đokić (Lazić), Zeljković (Subotić), Marinković (Maoduš), Vasović, Perović (Panjak), Krkobabić.

Dinamo 1945: Andžić, Aničić, Pantić (Radovanović), Krmar, Ahčin, Andrić (Jakovašić), Pešterac (Brajović), Bodlović, Karanfilovski, Osman, Zlatković.

Kozara – Sloboda 2:2 (0:0)

Strelci: N. Đaković, T. Bjelanović (Kozara). Cvijanović, Misić (Sloboda).

Žuti kartoni: Vokić, Božić (Kozara). Cvijanović (Sloboda).

Kozara: M. Đaković, Mastilo, Runjevac, T. Bjelanović, Bunić (Lisica), Mirčeta (D. Bjelanović), N. Đaković, Ćirić, Nešić, Vokić (Čudanov), Božić.

Sloboda: Živkov, Ratko (Reljić), Jovandić, Ćulibrk, Galić, Cvijanović, Gavrilović (Zečević), Popov, Savin (Misić), Popović, Vrbački.

Stari Grad – Dunav 3:0 (1:0)

Strelci: Zajić (AG), Krajnović, Stojanović (Stari Grad).

Žuti kartoni: Krstić, Vlajić (Stari Grad). Ilić, Trninić, Vujičić (Dunav).

Stari Grad: Buzađija, Tekić (Radić), Jević, Tanasić (M. Gluvić), Stojanović, Vlajić, Ilić, Vujić (Krajnović), B. Gluvić, Juhik (Todorović), Krstić (Novevski).

Dunav: Bradić, Savinović (Marković), Babić (Vujošević), Zajić, Vujičić, Ilić (Matović), Mirković, Rodić (Trninić), Jovanović, Koštić, Vukas (Peršić).

Omladinac – Hajduk 1912 – 2:2 (2:2)

Strelci: Roganović, Bojić (Omladinac). Furtula, Kostić (Hajduk).

Žuti kartoni: Stevanović, Maksimović (Omladinac).

Crveni karton: Stevanović (Omladinac).

Omladinac: Jagodić, Živanović (Bobar) , Maksimović, Roganović, Radojčić, Radović (Stevanović), Radisavljević (Topalović), Savić, Despotović, Bojić (Ivetić), Vuković (Mojsilović).

Hajduk: Drinčić, Arežina, Vuković, Lončar, Furtula, Laćarak, Slijepčević (Matijević), Marić (Bogićević), Žiža (Šćepanović), Manojlović, Kostić.

Vršac – Bačka 1901 – 0:1 (0:1)

Strelci: Šljivančanin (Bačka 1901)

Žuti kartoni: Jeveričić, Vujić (Vršac). Bošković, Manojlović, Bursać, Vujošević, Šljivančanin, Glišović (Bačka).

Vršac: Jeveričić, B. Blagojević, Pupović (Vujić), Beljin, Kačarević, Grek (Stankov), Sarajlin, Ilić (Popović), Lazevski, Matković (V. Blagojević).

Bačka 1901: Pilipović, Dunjić, Mezei, Radmanović, Vujošević, Manojlović, Provči (Đurović), Lazić (Glišović), Bošković, Šljivančanin (Matijević), Bursać.

Parovi trećeg kola (sreda, 26. avgust): Bačka 1901 – 1.maj, Hajduk 1912 – Vršac, Dunav – Omladinac, Sloga – Stari grad, Sloboda – Vojvodina 1928, Borac – Kozara, Dinamo 1945 – Radnički 1912, Tisa – Jedinstvo, Mladost GAT – Bečej 1918, Feniks 1995 – Radnički (ZR). Utakmice se igraju od 17 časova, bez prisustva publike.