Jovan Nikolić seniorski prvak Evrope

Jovan Nikolić (71 kg), takmičar Bokserskog kluba Sombor slavio je u finalu Evropskog seniorskog prvenstva u boksu protiv Gruzijca Eškerhana Madijeva. Ovom pobedom Nikolić je pokazao da je rođen za velika dela. Sve mečeve na ovom takmičenju je odradio perfektno, te je zasluženo na tronu Evrope. „Predstavnik Sombora je istakao da je bilo dosta teško, da mu je ovo bio najteži meč u životu. Velika borba do zlatne medalje koju sam uspeo da osvojim. Uspeo sam da se izborim i sa povredom desne šake. Presrećan sam i ovo mi mnogo znači. Trebaće mi još vremena da se slegnu utisci“ – rekao je zlatni Nikolić. Da podsetimo, Jovan je do zlata stigao pobedama nad Grkom Karaitisom Hristosom, Špancem Martinezom, Crnogorcem Stefanom Savkovićem, u polufinalu nad Moldavce Vasiljem Čebotarijem i na kraju u finalu nad Gruzijem Eškerhanom Madijevim. Da podsetimo, bronzane medalje osvojili su Rade Joksimović (48 kg), Omer Ametović (51 kg), Dragana Jovanović (52 kg) i Sara Miljković (+81 kg). Srbija je osvojila rekordan broj medalja, ukupno dvadeset u obe konkurencije. Tri zlata, jedno srebro i sedam bronzi osvojile su dame, dok su muškaraci prvenstvo zavšili sa jednim zlatom, dva srebra i šest bronzi.