Minimalni poraz u Zrenjaninu

Ekipa kulskog Hajduka doživela je novi prvenstveni poraz. Ovog vikenda minimalno su poraženi na gostovanju u Zrenjaninu. Jedini pogodak viđen je u 83. minutu susreta kada je rezervista Strahinja Karišić iz kaznenog udarca savladao gostujućeg golmana Veljka Pajovića. Kuljani su trenutno u zoni ispadanja sa 26 osvojenih bodova. Narednog vikenda u derbiju začelja ugostiće pretposlednji 1. maj iz Rume koji je ovog vikenda izgubio na domaćem terenu od Jedinstva iz Stare Pazove sa 3:0. Vodeći Željezničar je teže nego što se očekivalo savladao Bečej 1918 nakon preokreta. Gosti su vodili sve do 73. minuta susreta kada je Đokić poravnao rezultat, a samo dva minuta kasnije Radman je postavio konačnih 3:2 za ekipu iz Inđije. Sigurnom pobedom nad Kikindom, ekipa sa novosadskog Štranda preuzela je četvrtu poziciju na tabeli. Pogotke za Kabel upisali su Vukašin Jelić, Lula Milisavljević i Filip Ilić. Tisa je slavila nad ekipom Slovena, koja polako gubi korak za vodećom ekipom iz Inđije. Ognjen Šveljo bio je strelac vodećeg gola za svoj tim. U narednom kolu očekuje ih duel sa Kikindom.

Rezultati i izveštaji sa mečeva ovog kola: Omladinac – Borac (Š) (Izveštaj), Željezničar (I) – Bečej 1918 – 3:2 (Izveštaj), 1. Maj – Jedinstvo 0:3 (Izveštaj), Radnički (Zr) – Hajduk 1912 – 1:0 (Izveštaj), Bačka – Naftagas 0:0 (Izveštaj), Kabel – Kikinda (Izveštaj), Dinamo 1945 – Podunanac (Izveštaj), Tisa – Sloven (Izveštaj).

Tabela: Željezničar (I) 54, Sloven 48, Radnički (Zr) 40, Kabel 39, Kikinda 38, Dinamo 1945 – 38, Naftagas 37, Omladinac 35, Borac (Š) 34, Podunavac 32, Tisa 31, Jedinstvo 29, Bečej 1918 – 29, Hajduk 1912 – 26, 1. maj 25, Bačka 18.

Parovi narednog (26) kola: Borac (Š) – Dinamo 1945, Podunavac – Kabel, Kikinda – Tisa, Sloven – Bačka, Naftagas – Radnički (Zr), Hajduk 1912 – 1. Maj, Jedinstvo – Željezničar (I), Bečej 1918 – Omladinac.