Nagetsi savladali Bulse

Nikola Jokić ponovo je briljirao u dresu Denver Nagetsa koji su rano jutros savladali Čikago Bulse sa 118:112 (Q1 – 37:25, Q2 – 25:30, Q3 – 27:32, Q4 – 29:25). Somborac je na parketu proveo 39 minuta, a za to vreme ubacio je 39 poena, imao 14 skokova i devet asistencija. Gosti su bolje otvorili meč i nakon prvih dvanaest minuta stekli su dvocifrenu (+12) prednost. Bulsi se nisu predavali, dobili su naredne dve deonice, te su u poslednju četvrtinu ušli sa košem zaostatka. Serijom 8:0 domaći tim dolazi do prednosti 95:89. Tada na scenu stupa Jokić i sa deset vezanih poena drži svoj tim u igri. U završnici puno uzbuđenja, Nikola je ubacio još sedam koševa, Marej postigao dve trojke, pa ekipa iz Kolorada dolazi do prednosti 114:110. Pobedu su potvrdili Barton i Marej sa linije penala. Ovo je treća pobeda Denvera iz četiri poslednja duela, pa se trenutno nalaze na sedmom mestu Zapadne konferencije sa skorom 19/15. Naredni meč igraju u sredu protiv Milvoki Baksa.