Seniori slavili, kadeti/omladinci poraženi

Košarkaši Džokera završili su prvi krug doigravanja sa sve četiri pobede. Somborski tim gostovao je u subotu u Pirotu gde je ubedljivo slavio nad istoimenom ekipom sa 110:92 (Q1 – 36:26, Q2 – 30:28, Q3 – 24:26, Q4 – 20:12). Domaćin je furiozno otvorio utakmicu i već posle 65 sekundi na semaforu je bilo 6:0. Gosti su uzvratili sa tri vezane trojke (Munižaba 2 i Katušić). U finišu prve četvrtine serijom 9:0 (Sužnjev 5, Brbaklić 4 poena) Džoker je poveo 27:15 i do poluvremena su sačuvali stečenu prednost. Treća deonica je protekla u izjednačenoj igri oba tima, dok je Džoker u finalnoj četvrtini dodatnu uvećao razliku i time potvrdio pobedu u ovom meču. Najefikasniji igrač susreta bio je Milan Munižaba sa 29 poena, pet asistencija i dva skoka. Marko Brekić je ubacio 21 poen, a imao je i osam skokova i pet uspešnih dodavanja. Dvocifreni broj poena imali su još Sužnjev (15), dok su Vukas i Krstanović pridodali po deset poena. U poraženom sastavu tri igrača su ukupno postigla 64 poena. Filipović je utakmicu završio sa 23, a Džonlić i Stepanović sa po 21 poenom. Ovim trijumfom Džoker se dodatno učvrstio na drugoj poziciji i sve je bliži plasmanu u elitni srpski rang. Vodeći Radnički SPD ima 19, a Džoker bod manje. Hercegovac je novom pobedom izbio na treće mesto sa 15 bodova. U sledećem kolu ekipi iz Sombora predstoji gostovanje u Surdulici. Radnik će pretposlednji tim doigravanja sa 12 osvojenih bodova. Obe omladinske selekcije Džokera ovog vikenda upisale su poraze. Kadeti su na domaćem parketu ugostili Borac Mocart. Čačani su bili bolji rival i zasluženo su slavili sa 94:77. Juniori su gostovali u prestolnici gde su poraženi od ekipe Partizana sa 97:85. Kadetski tim je trenutno peti tim lige, a juniori osmi. Narednog vikenda kadeti gostuju Partizanu, dok juniori dočekuju ekipu Dynamica.