Džoker stigao do desete pobede

Košarkaši Džokera u derbi meču 18. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije savladali su tim kragujevačkog SPD Radničkog sa 74:52 (Q1 – 18:12, Q2 – 14:12, Q3 – 21:10, Q4 – 21:18). Domaći igrači su poveli od starta meča, imali su sve konce igre u svojim rukama, a prvu osetniju prednost stekli su u 9. minutu meča kada su poveli 18:9. Gosti su u finišu prvog poluvremena prišli na dva poseda (28:24), međutim, Lazar Lugić je sa dva vezana koša svom timu obezbedio plus 8 (32:24) na poluvremenu. Početkom drugog poluvremena Somborci serijom 6:0 odlaze na plus 14 (40:26), da bi nedugo potom došli i do maksimalnih +19 (53:34) na isteku 30. minuta. Izabranici trenera Željka Lukajića nisu spuštali gas ni u poslednjih deset minuta, te su utakmicu bez problema priveli kraju. Najbolji pojedinac utakmice bio je Zakari Simons koji je za 26 minuta na parketu ubacio 24 poena i imao deset skokova. Matija Milin i Lazar Lugić su pridodali po 11 poena, dok je Dejvis ubacio zabeležio poen manje. U strelce su se upisali i Stanojević (7), Jugović (5), Brbaklić (4) i Kapetanović (2). U poraženom sastavu samo je Kroft bio dvocifreni sa deset poena. Ovim trijumfom Džoker se popeo na šestu poziciju sa 28 bodova. U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Sloga – Sloboda 80:87, Novi Pazar – Čačak 94 – 75:85, Tamiš – OKK Beograd 85:89, Zlatibor Gold Gondola – Zdravlje Leskovac 100:83, Metalac – Vojvodina mts 94:88, Vršac – Spartak 87:66, dok će se utakmica Dynamic BalkanBet – Mladost MaxBet odigrati 29. januara. U sledećem kolu Džoker gostuje stepenicu bolje plasiranom Borcu 94 iz Čačka. Ostali rivali narednog (19) kola: Vršac – Sloga, Spartak – Metalac, Vojvodina mts – Dynamic BalkanBet, Mladost MaxBet – Zlatibor Gold Gondola, Zdravlje Leskovac – Tamiš, OKK Beograd – Novi Pazar, SPD Radnički – Sloboda.