Nikola ponovo pogodio za pobedu

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa decembar 2022. godina

Nikola Jokić nakon dva meča pauze vratio se na parket. Somborac je svom timu obezbedio novu pobedu u NBA šampionatu. Njegov tim je slavio na gostovanju protiv Nju Orleansa sa 98:99 (Q1 – 24:28, Q2 – 23:35, Q3 – 27:20, Q4 – 24:16), Srpski košarkaš je ponovo stigao do trocifrenog (četvrtog u nizu) učinka. Postigao je 25 poena, imao 11 skokova i deset asistencija (73 odsto uspešnosti).  Ovo je njegov 15. tripl – dabl u sezoni, 91. u karijeri. Gostima je pripalo prvo, a domaćinu drugo poluvreme. Tokom prve četvrtine ekipe su manje više bile izjednačene, s tim da su Nagetsi ovaj deo završio sa dva koša prednosti. Do sredine druge četvrtine „Grumenje“ serijom 14:0 dolaze do dvocifrene prednosti i vođstva 28:44. Prednost su zadržali do kraja poluvremena. U nastavku bolja igra Pelikansa. Tokom treće deonice su uspeli da prepolove zaostatak. U finalnoj četvrtini viđena je prava drama. Igrači Nju Orleansa su na šest minuta do kraja prišli na 86:89. Usledile su trojke Brauna i Gordona za +9 (88:97). U poslednjih pet minuta pad u igri ekipe iz Kolorada koja nije postigla ni jedan pogodak. Sa druge strane domaćin mini serijom 10:0 prelazi u vosđtvo 98:97 sa samo 37 sekundi do kraja. Konačan rezultat postavlja Nikola Jokić pogotkom sa 16 sekundi do isteka regularnog dela. Pelikansi su imali poslednji napad, ali nisu iskoristili svoje prilike, pa je pobeda pripala ekipi iz Denvera koja čvrsto drži prvo mesto Zapadne konferencije sa skorom 34/14. Imaju tri pobede više i dva poraza manje od prvog pratioca iz Memfisa. Naredni meč igraju već sutra protiv Milvoki Baksa.