Nagetsi stigli do petog mesta

Denver – Sakramento 115:110 (Q1 – 38:30, Q2 – 21:29, Q3 – 26:26, Q4 – 30:25).

Denver Nagetsi upisali su peti uzastopni trijumf i trenutno se sa skorom 35/25 nalaze na deobi petog mesta (sa Dalasom) Zapadne konferencije. Oba tima su u meč ušla raspoložena i već nakon dva minuta viđeno je pet trojki. Tri su pogodili domaći igrači, a jednu manje gosti. Ekipa iz Kolorada je držala vođstvo sve do 9. minuta kada Kingsi dolaze do izjednačenja (26:26). Ipak, završnica prvih dvanaest minuta u potpunosti je pripala Nagetsima koji su poveli sa 38:30. U nastavku više neizvesnosti, igralo se u serijama. Ekipa iz Kalifornije je u finišu prvog dela pojačala ritam i serijom 11:2 uspela da poravna (59:59) rezultat do poluvremena. U nastavku treće deonice meča i jedni i drugi su imali prednost od sedam poena, ali je pred finalnu deonicu bilo izjednačeno (85:85). „Grumenje četvrti deo otvara serijom 9:0 i vođstvom 94:85. Kingsi uzvraćaju (10:0) i preokreću rezultat (95:94). Do poslednje minuta smo gledali rezultatsku klackalicu, da bi prvo Moris trojkom, a potom i Jokić sa linije penala odveli svoj tim do nove pobede. U pobedničkom timu istakli su se Gordon sa 23 poena i Moris sa dva poena manje. Nikola Jokić je stigao do novog tripl – dabla (16. u sezoni), iako se nije proslavio. Ubacio je 18 poena, imao deset skokova i jednu asistenciju više. Šuterski učinak ispod svakog nivoa, svega 38 odsto (6/16). Na drugoj strani Foks je bio najefikasniji igrač meča sa 26 poena. Naredni meč Denver igra već sutra protiv Portlanda.