Poraz Denvera u Los Anđelesu

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

L. A. Lejkersi – Denver 126:108 (Q1 – 33:32, Q2 – 31:33, Q3 – 29:23, Q4 – 33:20).

Ekipa Denvera nakon tri vezane pobede neočekivano je rano jutros poražena od Los Anđeles Lejkersa. Tokom prvog poluvremena viđena je izjednačena igra, oba tima su se smenjivala u vođstvu, domaći su vodili maksimalnih pet, a gosti najviše tri poena. Početkom druge četvrtine Lejkersi sa tri vezane trojke odlaze na +9 (46:37), međutim, Nagetsi ekspesno uzvraćaju serijom 10:0, koje im donosi prednost od pola koša (46:47). Džejms je na kratko prekinuo nalet Nagetsa sa linije penala, nakon koje sledi nova mini serija 10:0 i vođstvo gostiju od 48:57. Do odlaska na odmor Rivs sa deset vezanih poena i Džejms sa šest smanjuju zaostatak gostiju samo pola koša. Drugo poluvreme donosi potpuni preokret. Iako su gosti početkom treće četvrtine imali dvocifrenu prednost (67:79), to im nije bilo dovoljno da prelome meč. Prelomni momenat susreta bio je kraj treće i početak poslednje četvrtine kada je ekipa iz Los Anđelesa zaostatak od pet poena pretvorila u vođstvo od +8. U finišu domaćin je imao i maksimalnih +22. Najbolji akteri meča bili su Lebron Džejms (30 poena, devet skokova i četiri asistencije) u pobedničkom i Nikola Jokić (25 poena, 11 skokova i osam dodavanja) u poraženom sastavu. Lejkersi su imali sedam igrača sa dvocifrenim brojem poena, a Nagetsi samo četiri. Uprkos porazu zadržali su treću poziciju na Zapadu, a naredni meč igraju u ponedeljak protiv Šarlota na domaćem parketu.