Kingsi „preslišali“ Nagetse

Sakramento Kingsi – Denver Nagetsi 135:106 (Q1 – 32:35, Q2 – 35:22, Q3 – 39:29, Q4 – 29:20).

Sakramento Kingsi ubedljivo su savladali šampionski sastav iz Kolorada. Gosti su bili ravnopravan protivnik samo tokom prve četvrtine kada su imali prednost od devet poena. Krajem prve i početkom druge deonice domaći sastav je ubacio tri vezane trojke čime je anulirao prednost Nagetsa. Nakon toga su preuzeli konce igre u svoje ruke i do odlaska na odmor stekli su dvocifrenu prednost (67:57). Početkom drugog poluvremena „Kraljevi“ su serijom 9:0 poveli sa 76:61, čime je meč bio i prelomljen. Do kraja susreta prednost je rasla. U pobedničkom timu najefikasniji igrač bio je Monk sa 23 poena, dok je Sabonis tripl – dablom (17 poena, 17 skokova i deset asistencija) bio odmah iza njega. U poraženom sastavu Nikola Jokić je ubacio 23 poena, imao je osam skokova i sedam asistencija. Gordon je pridodao 14, Marej je postigao samo 12 poena. Nisu nastupili Koldvel Poup i Porter junior. Nagetsi sa 36 pobeda i 17 poraza drže četvrtu poziciju Zapadne konferencije. Naredni meč igraju u utorak, 13. februara protiv Milvoki Baksa, trećeg tima Istočne konferencije.