Kazins uspešno odmenio Jokića

Nikola Jokić - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Hjuston 116:101 (Q1 – 25:26, Q2 – 26:20, Q3 – 36:24, Q4 – 29:31).

Nikola Jokić zbog bolesti nije nastupio u meču protiv Hjustona. Uprkos njegovom izostanku Nagetsi su uspeli da upišu sedmu pobedu iz prethodnih osam mečeva. Nakon izjednačene prve četvrtine ekipa iz Kolorada je pojačala ritam i brzo stigla do dvocifrene prednsoti (42:32). Iako su imali i +15 u 21. minutu na odmor su otišli sa samo pet poena viška. Meč je odlučen u prvom delu drugog poluvremena kada je „Grumenje“ steklo nedostižnu prednost od 87:70. Do kraja susreta rutinskom igrom su sačuvali stečenu prednosti i tako stigli do nove pobede. U pobedi se istakao Demarkus Kazins sa 31 poenom, devet skokova i četiri asistencije. Džamajkl Grin i Džef Grin pridodali su po 14 poena, dok je Gordon postigao 12 poena. Na drugoj strani Vud je utakmicu završio sa 22 poena, dok je Džejlen Grin ubacio 18 poena. Denver je i dalje šesti tim Zapada sa skorom 37/26 i nalazi se na mestu koje direktno vodi u plej – of. Naredni meč igraju u ponedeljak, 07. marta protiv Nju Orleansa.