Nagetsi „preslišali“ Orlando

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Orlando 121:111 (Q1 – 29:14, Q2 – 24:26, Q3 – 32:30, Q4 – 36:41).

Ekipa Denvera pobedila je rano jutros Orlando, pretposlednji tim Istočne konferencije. Nagetsi su sredinom prve četvrtine serijom 16:3 došli do dvocifrene (19:7) prednosti koju nisu ispuštali do isteka prvih 12 minuta. U nastavku su nastavili u istom ritmu. U jednom momentu bilo je i +18, međutim dozvolili su protivniku da prepolovi ovu razliku. U drugom poluvremenu bez većih neizvesnosti. Domaći su uspešno održavali stečenu prednost. Gosti su u jednom trenutku uspeli da priđu na minus 8, ali to je bilo sve. Nikola Jokić je uprkos lošem procentu šuta (38 %) bio najefikasniji domaći igrač sa 26 poena, 15 skokova i sedam asistencija. Pet njegovih saigrača je na kraju imalo dvocifreni učinak. U poraženom timu istakli su se Vagner i Karter junior sa 26 odnosno poenom manje. Ekipa iz Kolorada je i dalje na šestom mestu Zapadne konferencije sa skorom 32/25. Naredni meč igraju u četvrtak, 17. februara protiv Golden Stejt Voriorsa.