Džoker prekinuo pobednički niz Vršca

Džoker-Vrsac, foto Vinko Janković, - slika preuzeta sa sajta Košarkaške lige Srbije

Džoker – Vršac 90:82 (Q1 – 21:25, Q2 – 19:15, Q3 – 26:24, Q4 – 24:18).

Košarkaši Džokera zabeležili su novi, četvrti trijumf u prvenstvu Adfmiral Bet Košarkaške lige Srbije. U subotu uveče savladali su odlični sastav Vršca koji je u Sombor doputovao sa šest uzastopnih pobeda. Utakmicu su otvorili serijom 8:2 (dve trojke). Bili su Somborci su nadomak izjednačenja (10:12), međutim, Vrščani brzo odgovaraju serijom 10:5, za prednost od sedam poena (15:22).  Slično je bilo i tokom druge četvrtine. Gosti su celo vreme imali prednost. Domaći tim nakratko poveo na minut pre odlaska na odmor (39:37), da bi na kraju prvo poluvreme završilo nerešeno (40:40). Ekipa iz Vršca otvaraju drugo poluvreme serijom 7:0. Samo dva minuta kasnije na semaforu je bilo 49:49. Džokerovci su treću deonicu završili sa dva penala Matije Milina i vođstvom 66:64. Poslednji period ekipa trenera Željka Lukajića odigrala je fantastično. Utakmicu je prelomila serija 13:0 domaćeg tima koja je sredinom poslednjeg dela došla do dvocifrene prednosti (81:70). U dresu pobedničkog tima istakli su se Matija Milin sa 22 poena, Simons i Aleksa Jugović ubacili su po 14 poena, a dvocifreni su bili Nemanja Kapetanović i Lazar Lugić sa 12 odnosno 10 poena. Ekipa Džokera nalazi se na desetom mestu sa 13 osvojenih bodova. Naredni meč igra već u sredu kada gostuju subotičkom Spartaka, dok će narednog vikenda gostovati Metalcu iz Valjeva.

Džoker: Lazar Lugić 10, Nemanja Kapetanović 12, Aleksa Jugović 14, Aleksa Brbaklić 6, Luka Marković, Ognjen Vukas 5, Zoran Krstanović, Boris Bodrožić, Aleksa Stanojević, Zachary Cleveland Simmons 14, Matija Milin 22, Miloš Nikolić 7.

Vršac: Mihailo Dišić, Stefan Simić 15, Nemanja Đorđević 9, Stefan Stafanović 4, Luka Šebrek 4, Slobodan Jovanović 7, Nelson Lamar Junior Phillips 2, Stevan Jovanović 9, Andrija Vuković 7, Nelson Ellis Haskin 13, Vuk Đorđević 4, Bratislav Jeković 7.

U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Sloga – Zlatibor Gold Gondola 64:76, Tamiš – Dynamic BalkanBet 67:73, Sloboda – Spartak 66:80, SPD Radnički – Vojvodina mts 81:93, Čačak 94 – Mladost MaxBet 80:65, OKK Beograd – Zdravlje Leskovac 108:93, Novi Pazar – Metalac (ponedeljak).

Parovi narednog (11) kola: Zdravlje Leskovac – Sloga, Mladost MaxBet – OKK Beograd, Vojvodina mts – Čačak 94, Spartak – SPD Radnički, Vršac – Sloboda, Metalac – Džoker, Dynamic Balkan Bet – Novi Pazar, Zlatibor Gold Gondola – Tamiš.