Nastavlja se trka za prvaka

Odbojkašice Volejstarsa slavile su u derbiju kola (3:1) nad ekipom Futog Vesta i tako nastavile trku za titulu prvaka Druge lige Sever sa novosadskim NS Volej timom. Oba tima imaju identičan učinak (36 bodova), s tima su Novosađanke bolje u set količniku. Kljajićevčanke su odlično otvorile subotnji meč. Nakon velike borbe i neizvesnosti dobile su prvi set na razliku. Gošće su nakon gubitka prvog seta „potonule“, pa su relativno brzo poražene i u drugom. Futožanke se nisu predavale, dobile su treći set i tako unele neizvesnost u meč. U odlučujućem setu domaći tim bolji i zasluženo stiže do trinaeste prvenstvene pobede. U narednom kolu Volejstars u subotu gostuje u Kikindi, dok će se u derbiju kola (u nedelju) sastati Futog Vest i NS Volej Tim. Tokom vikenda nastavljena su takmičenja u Vojvođanskom severnom rangu. CVS je bio slobodan, dok je Goks In poražen u Bečeju sa maksimalnim rezultatom (25:22, 25:19, 25:19). Ovog vikenda Goks In dočekuje drugoplasirani Vin Volej, dok će CVS ugostiti drugi tim subotičkog Spartaka. Oba susreta se igraju u nedelju. Goks In je domaćin u OŠ Dositej Obradović (12 časova), dok će CVS svoj meč (18) igrati u Sokolskom domu. Očekivani poraz pretrpeo je muški odbojkaški klub Sombor. Somborci su gostovali u Rumi trenutno vodećem timu lige. Rumljani su slavili sa 3:0 (25:17, 25:19, 25:16). Sombor je četvrti tim lige sa 21 bodom. U narednom kolu dočekuju pretposlednji Botafogo. Meč se igra u subotu od 13 časova u OFO sali Gradske hala Mostonga.