Nagetsi u polufinalu

Denver Nagetsi – Los Anđeles Lejkersi 108:106 (Q1 – 28:24, Q2 – 22:29, Q3 – 31:26, Q4 – 27:27).

U veoma neizvesnom duelu Nagetsi su dobili i četvrti duel protiv Lejkersa i tako sa konačnih 4:1 se plasirali u polufinale Zapadne konferencije. Gosti su bolje otvorili meč, vodili su veći deo prvih dvanaest minuta. Ipak, „Grumenje“ je prvi deo susreta zaključilo serijom 10:0 za vođstvo 28:24. Lejkersi su uzvratili sa 17:6 za preokret i plus 7 (34:41). Prednost nisu ispuštali do sredine treće četvrtine, kada ekipa iz Kolorada uspeva da minus od devet poena pretvori u vosđtvo 74:71. U poslednjem delu gledali smo rezultatsku klackalicu. Denver je vodio 87:81, potom su gosti preokrenuli 87:89. Do kraja meča trajala je neizvesnost, da bi Marej košem u poslednjim sekundama odlučio pobednika. Kanađanin je bio nejfikasniji igrač meča sa 32 poena. Porter junior je pridodao 26, dok je Nikola Jokić utakmicu završio sa 25 poena, 20 skokova i devet asistencija. Na drugoj strani odličan je bio Lebron Džejms sa 30 poena, devet skokova i 11 asistencija. Nagetsima predstoji polufinalna serija protiv Minesote koja je iz daljeg takmičenja izbacila (4:0) Feniks Sanse.