Drugoligaši bez bodova, remi Kljajićeva

Rukometaši Dalmatinca nisu uspeli da iznenade prvi tim lige. Riđičanci su u šestom kolu plej – ofa Druge lige Vojvodine poraženi od RA Dinama iz Pančeva 25:30 (8:15). Pančevci su pitanje pobednika rešili već nakon prvih pola časa igre kada su stekli sedam golova prednosti. U nastavku meča su rutinskom igrom održavali prednost. Imali su dva raspoložena igrača koji su rešetali mrežu domaćeg tima. Mateja Milovanović i Uroš Ignja su postigli po osam pogodaka. U dresu Dalmatinca Đorđe Ivić je postigao sedam golova, dok je Marko Šveljo meč završio sa dva gola manjeIzveštaj… Dinamo je prvi sa 20 bodova, dok je Dalmatinac sedmi sa sedam bodova. PIK Prigrevica je očekivano savladala ekipu Dolova sa 38:32 (19:15)Izveštaj… Miloš Mandić (10) i Nikola Momčilović (9) su postigli polovinu golova domaćem tima. U pretposlednjem kolu doigravanja Dalmatinac gostuje Senti, dok će Prigrevica put Vršca. Ekipa Sombora nije uspela da nastavi pobednički niz. Somborci su izgubili od Radničkog iz Jaše Tomića. Izveštaj… Ovim porazom izgubili su sve šanse za opstanak. Trenutno sa četiri boda zauzimaju poslednje mesto na tabeli. Naredni rival biće im mesto bolje plasirani Zrenjanin koji je ovog vikenda tesno dobio Rumu 36:35 i tako prebrinuo sve brige oko opstanka. U poslednjem rukometnom rangu ekipa Kljajićevo Čonoplja je remiziralo na gostovanju u Bačkom Gračacu sa domaćim Borcem. Utakmica puna preokreta. Gosti su na poluvremenu imali tri gola prednosti, domaćin je u nastavku preokrenuo i poveo 21:18. Na kraju podela bodova. IzveštajU gostujućem timu Nikola Vorkapić i Nikola Petrović bili su najefikasniji igrači sa po osam pogodaka. Ekipa Grafičara svoj meč proteklog kola protiv Crvenka Jaffe 2 igraće u četvrtak, 2. maja od 17 časova, dok će zaostali meč prethodnog kola protiv Jedinstva iz Bočara odigrati dva dana kasnije (4. maja), takođe od 17 časova.