Hajduk dva koraka ispred Rusina

Ovog vikenda somborski predstavnici u Područnoj ligi ostvarili su dve pobede i zabeležili jedan poraz. Trijumfe su ostvarili jesenji prvak Hajduk i Žak, dok je Kordun pretrpeo poraz na gostovanju u Crvenki. „Crno – beli“ iz Kljajićeva odlično su otvorili meč i sredinom prvog dela su poveli golom Luke Karasa. Domaćin je izjednačio sedam minuta pre odlaska na odmor golom napadača Radojice Jovanovića. Početkom drugog dela Babić je pogodio za potpuni preokret. U finišu meča Milan Subotić i ponovo Jovanović postavili su konačan rezultat utakmice. Žakovci su gostovali u Bačkom Gračacu. Domaćin je poveo golom Stojanovića u 24. minutu meča. Vanja Krstić je doneo preokret ekipi sa „Igrališta kraj pruge“ pogotcima u 78. odnosno 79. minutu. Nedugo potom je i Hoscieslavski postigao i treći pogodak za goste. Rezervista Ivanić je smanjio rezuttat u 85. minutu, da bi samo minut kasnije Opačić postavio konačnih 4:2 za goste iz Sombora. Hajduk iz Stapara trijumfovao je na gostovanju u Silbašu, dok je Rusin remizirao u Gložanu. Borac iz Obrovca i Tvrđava iz Bača su savladali svoje rivale iz Čelareva odnosno Lipara. Narednog vikenda sva tri naša predstavnika igraju kao domaćini. Hajduk će ugostiti Borac 46 iz Obrovca, Žak dočekuje Crvenku, dok će Kordun igrati sa Poletom.

Izveštaji sa utakmica:

Crvenka – Kordun 4:1 (1:1)

Strelci: Jovanović 2, Babić, M. Subotić (Crvenka). L. Karas (Kordun).

Žuti kartoni: Babić, Miloš Kerekeš (Crvenka). Češnovar, Miščević, Anitić (Kordun).

Crveni kartoni: Marko Kerekeš (Crvenka).

Crvenka: Gostović, Ivić, Miloš Kerekeš (J. Subotić), Babić, M. Subotić, Faćol (Marko Kerekeš), Jovanović, Simić, Radmanović, Zelić, Bošković.

Kordun: Miščević, Pavlović, Vila, Kovačić, Miličević, Češnovar (Majstorović), M. Karas (N. Sekulić), Drča (Anitić), L. Karas, Prodanović, Popović.

Borac (BG) – Žak 2:4 (1:0)

Strelci: Stojanović, Ivanić (Borac BG). Krstić 2, Hoscieslavski, Opačić (Žak).

Žuti kartoni: Jokić, Ivanić (Borac BG).

Borac (BG): Vekić, Krnatić (Stokić), Kovačević (Jokić), Radaković, Stojanović (Dejanović), A. Pokrajac, Đurđev (Dobrić), Žegarac, Končarević (Ivanić), Obradović, Dautović.

Žak: Kozlina, Šimunov, Dabić, Glamočanin, Grgić,Vidović, Štimac (Banić), Hoscieslavski (Sladojević), Vulin (Šarčanski), Vujnović (Opačić), Krstić.

Budućnost (G) – Rusin 1:1 (1:1)

Strelci: Ralević (Budućnost G). J. Kulić (Rusin).

Žuti kartoni: Medić, Huđan, Srnka (Budućnost G). V. Vujović, F. Vujović, Černok, Marković, Bukvić (Rusin).

Budućnost (G): Dragišić, Ris, Huđan, Ralević, Dokić, Žemberi, Kućenič (Duvnjak), Nemet (Semartonski), Srnka, Adamek, Medić (Saračević).

Rusin: Kronić, S. Toma, Kočiš, V. Vujović, Černok (Bukvić), F. Vujović, Holik (Civrić), J, Kulić, Marković, Sajanković, Malacko.

Budućnost (P) – Soko 3:1 (2:1)

Strelci: Trivunović, Živić, Gajdobranski (Budućnost P). Adamović (Soko).

Žuti kartoni: Zelen, Gajdobranski, Živić, Marić, Baćanov (Budućnost P). Adamović, Tasovac, Erak (Soko).

Budućnost (P): Đurković, J. Baćanov, Jelić (S. Baćanov), Marić, Zelen, Jelić (Janković), Vladisav, Gajdobranski, Trivunović, Živić, Vukosav.

Soko: Crnčević, Čolaković, Stojanović (M. Hrnjez), Tasovac, Dangubić, Staletović (Đurica), Erak, Trivunović, Nešković, Adamović.

Polet – Budućnost (M) 1:1 (1:1)

Strelci: Doroslovac, (Polet). Kajtes (Budućnost M).

Žuti kartoni: N. Milenković, Spasić, Aleksić, Jovčić (Polet). Antonić, Popović, Vićentijević (Budućnost M).

Polet: Spasić, Aleksić, Doroslovac, S. Stanković, N. Milenković, R. Milenković, Cvetković, M. Stošić, A. Stošić, Ilić, Veselinović.

Budućnost (M): Lugonja, Gajdobranski, Bošnjak (Bajić), A. Antonić, N. Antonić (Vićentijević), Puđa, Bukvić, Lazarević, Zeljko, Popović, Kajtes (Knežević).

Borac 46 – ČSK 2:1 (1:1)

Strelci: Gajić, Jandrić (Borac 46). Sikirić (ČSK).

Žuti kartoni: Gajić, Vulić (Borac 46). Sikirić, Šoven, Milošević, M. Ileš, Nikić (ČSK).

Borac 46: Đukić, Vulić, Vlaisavljević, Kovačević, Soldat, N. Kozomora, Jandrić, S: Kozomora, Gajić, M. Kozomora, Balango.

ČSK: Tankosić, Pavlović, Majstorović (Malešević), Lakić, M. Ileš, Glišić, Sikirić, Jovanić, Milošević, Šoven, D. Ileš.

Lipar – Tvrđava 2:3 (2:3)

Strelci: Kovač, Ćovin (Lipar). Familić 2, Marčetić (AG) (Tvrđava).

Žuti kartoni: /

Lipar: S. Zrakić, Đukić, Basarić, Marčetić (Mijić), Avdalović, Kovač (Z. Zrakić), Šegan, Popović (Trešnjić), Đorović (Tutić), Jovanović, Ćovin (Vuković).

Tvrđava: Končar, Dević, Bilobrk, Bundalo, Cvijić (Milinović), Ćulibrk, Andrić, Familić, Stojčić (Stevanović), Kovačević, Adžić (Davidov).

Naša Zvezda – Hajduk 0:3 (Utakmica nije bila odigrana, jer domaćin nije prijavio javni skup.

Tabela: Hajduk 40, Rusin 38, Crvenka 35, ČSK 32, Lipar 32, Budućnost (P) 26, Polet 24, Budućnost (G) 21, Budućnost (M) 21, Žak 19, Soko 16, Borac (BG) 16, Borac (BG) 15, Naša Zvezda 13, Tvrđava 12, Kordun 9.

Parovi narednog (17) kola: Lipar – Budućnost (G), Tvrđava – Naša Zvezda, Hajduk – Borac 46, ČSK – Borac (BG), Žak – Crvenka, Kordun – Polet, Budućnost (M) – Budućnost (P), Soko – Rusin.