Nagetsi poraženi u derbiju

Nikola Jokić u meču protiv Hjustona novembrar 2022. godina slilka preuzeta sa fejsbuk strane Denver Nagetsa

Memfis – Denver 112:94 (Q1 – 28:20, Q2 – 38:22, Q3 – 28:20, Q4 – 18:32).

Košarkaši Memfisa naneli su 19. ovosezonski poraz trenutno prvom timu Zapadne konferencije. Domaći tim je odigrao odlične prve tri četvtine, te je zasluženo slavio u derbiju. Nakon početnog ispitivanja snaga Memfis je pojačao ritam. Prvu deonicu su zatvorili serijom 12:3, a drugu su otvorili sa 14:0 čime su stekli velikih +20. U finišu prvog poluvremena imali su maksimalnih +29 (66:37). Nisu se zaustavili ni nakon odmora. Krajem trećeg dela vodili su u više navrata i sa +34. Ekipa iz Kolorada je tek u poslednjih 12 minuta koliko toliko ublažila poraz. U pobedničnom timu šest igrača je imalo dvocifreni učinak. Istakao se Dža Morant sa 23 poena. Na drugoj strani Nikola Jokić je bio najbolji pojedinac gostujućeg tima sa 15 poena, 13 skokova i tri asistencije. Dvocifreni su bili Grin (12), Cristijan Braun (11) i Koldvel Poup (11). Nakon ovog poraza „Grumenje“ drži prvo mesto Zapadne konferencije sa skorom 42/19, dok je Memfis odmah iza sa 36/23. Naredni meč Jokić i drugovi igraju već u ponedeljak kada će ugostiti Los Anđeles Kliperse.