Džoker ispustio pobedu nad liderom

Džoker - Radnički (KG) oktobar 2022.godina - slika preuzeta sa zvaničnog sajta KK Džoker

Košarkaši Džokera poraženi su u devetom kolu Druge muške lige Srbije na gostovanju u Kragujevcu od domaćeg SPD Radničkog sa 67:66 (Q1 – 19:17, Q2 – 18:16, Q3 – 16:15, Q4 – 14:18). Tokom većeg dela susreta gledali smo izjednačenu igru oba tima koja su se smenjivali u vođstvu. Lider prvenstva je utakmicu otvorio serijom 8:0, što su gosti do kraja prvog dela sustigli. Tokom drugog dela SPD Radnički je sačuvao prednost, a na odmor su otišli sa dva koša viška (37:33). Somborci su drugo poluvreme otvorili sa dve trojke, a domaći igrači su brzo odgovorili sa serijom 7:0 i novim vođstvom 44:39. Tokom ovog dela oba tima su igrala dosta konfuzno, brzopleto, videli smo dosta promašaja i izgubljenih lopti. Džokerovci su nekoliko puta bili nadomak preokreta, nisu iskoristili svoje prilike, pa su Kragujevčani dosta srećno na ulasku u poslednjih deset minuta imali pet poena prednosti. Početkom četvrte deonice Čelebić i Krstanović su pogodili sa distance i tako svom timu doneli pola poena prednosti (58:59). Domaćin je odmah uzvratio trojkom i vratio vođstvo. Igrači iz Kragujevca su tri minuta pre kraja poveli 67:64. U poslednjih 180 sekundi jedino je Nino Čelebić bio uspešan, smanjivši prednost domaćina na 67:66. Imali su igrači Džokera priliku poslednji napad. Čelebić je promaši sa distance, kapiten Brbaklić je bio najviši pod košem, tom prilikom je bio i fauliran, pa je imao priliku sa linije penala da svom timu obezbedi novu pobedu. Nažalost, oba njegova pokušaja su bila neuspešna, pa su bodovi ostali u Kragujevcu. Najefikasniji igrači meča bili su Dalibor Đapa sa 23 poena i Nino Čelebić koji je postigao tri manje. U pobedničkom timu Mihajlo Jovičić je postigao 17 poena. Uprkos porazu ekipa iz Sombora je zadržala drugu poziciju, au narednom kolu dočekuju ekipu Klika iz Arilja.

Izveštaj sa meča:

SPD Radnički: Branković 2, Todorović 2, Milosavljević 13, Jovičić 17, Dautović 5, Filipović, Đerasimović 13, Dimovski 2, Veljović, Đorđević 8, Marić, Milivojević 5.

Džoker: Čelebić 20, Katušić 2, Brbaklić 6, Đapa 23, Munižaba 9, Sužnjev, Brekić, Vukas, Krstanović 4, Simjanovski, Stević 2.

Rezultati kola: Star – Mladost SP 69:85, Klik – Morava 96:78, Hercegovac – Željezničar 96:89.

Tabela: SPD Radnički 16, Džoker 15, Mladost SP 14, Star 14, Klik 13, Hercegovac 13, Morava 12, Željezničar 11.

Parovi narednog kola: Morava – Star, Mladost SP – Hercegovac, Željezničar – SPD Radnički, Džoker – Klik.