Fantastična partija Nikole Jokića nedovoljna za pobedu

Nikola Jokić slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Nju Orleans – Denver 121:106 (Q1 – 27:31, Q2 – 32:29, Q3 – 28:21, Q4 – 34:25).

Denver Nagetsi nakon subotnjeg neočekivanog poraza od ekipe Atlante, izgubili su i nedeljni meč protiv ekipe Nju Orleansa. Ekipi iz Kolorada nije pomoglo ni odlično izdanje Nikole Jokića koji je ubacio 32 poena, 16 skokova i devet asistencija. Prva četvrtina je protekla u dominaciji gostujućeg tima koji je u jednom momentu imao dvocifrenu prednost (30:16). Ipak, domaćin je serijom 11:1 zaostatak sveo na podnošljiva četiri poena. Pelikansi su drugu deonicu otvorili sa tri trojke i vođstvom 36:34. Do odlaska na odmor ekipe su se smenjivale u vođstvu. Drugo poluvreme odlično otvara Nikola Jokić koji je za svoj tim vezao sedam poena. Iako su u tom momentu imali +8, domaći igrači su se stabilizovali i do kraja trećeg dela su preokrenuli rezultat (87:81) u svoju korist. Finalnu deonicu otvaraju sa novom serijom 15:7 i dvocifrenom prednošću 102:88. Prednost su sačuvali do poslednjeg sudijskog zvižduka. U pobedničkom timu dominirao je Jose Alvarado sa 38 poena, dok je Wiliamson postigao 25. U poraženom sastavu, pored Jokića, Gordon je postigao 19 poena, Marej jedan manje. Ovim porazom „Grumenje“ je izgubilo drugu poziciju Zapadne konferencije. Naredni meč igraju u sredu, 7. decembra na svom parketu protiv Dalasa.