Nagetsi izgubili u Atlanti

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Atlanta – Denver 117:109 (Q1 – 28:25, Q2 – 32:21, Q3 – 30:35, Q4 – 27:28).

Košarkaši Denvera prekinuli su seriju od četiri uzastopna trijumfa neočekivanom porazom od Atlante. Domaći su utakmicu otvorili serijom 13:2, gosti su tri minuta pre isteka prvog dela prišli na pola koša zaostatka. Potom su usledile dve mini serije oba tima, te na kraju prve četvrtine bilo +3 za Atlantu. Druga četvrtina u potpunosti pripala Hoksima koji su na odmor otišli sa +14 (60:46). Drugi dela meča pripao je gostima, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Nagetsi su serijom 17:5 prišli na svega koš zaostatka (65:63). U finišu treće deonice su i poveli 79:78, međutim usledio je brzi odgovor igrača Atlante koji su na ulasku u poslednju četvrtinu vodili +9. Meč je bio na rezultatskoj klackalici do samog finiša, kada Hoksi novom serijom (8:0) uspešno utakmicu privode kraju. Nikola Jokić je bio najbolji pojedinac u svom timu sa 24 ponea, deset skokova i osam asistencija. Njegov tim je uprkos porazu zadržao drugu poziciju Zapadne konferencije, a naredni rival u nedelju uveče biće iz Nju Orleans koji je stepenicu niže na tabeli sa identičnim učinkom.