Odličan nastup nedovoljan za pobedu

Nikola Jokić, meč protiv Hjustona, novembar 2023.godina -preuzeto sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Šampioni NBA lige pretrpeli su rano jutros drugi prventveni poraz u desetom meču sezone. Ekipu iz Kolorada savladala je ekipa Hjuston Rokitsa sa 107:104 (Q1 – 23:30, Q2 – 23:20, Q3 – 28:26, Q4 – 33:28). Uprskos porazu, centralna figura gostujućeg tima bio je Somborac Nikola Jokić koji je uknjižio još jedan trocifreni rezultat. Četvrti u sezoni, 109. u karijeri. Za 38. minuta na parketu Nikola je postigao 36 poena, 21 skok, 11 asistencija, upisao je jednu blokadu i tri izgubljene lopte. Ipak, treba dodati i da mu je procenat uspešnosti bio ispod proseka, ravno 50 odsto. Pogodio je 13 šuteva iz duplo više pokušaja. Gosti su od starta poveli, imali su maksimalnih devet poena u finišu prve četvrtine. Domaćin je krajem prve i početkom druge deonice serijom 10:0 na kratko poveo 31:30. Usledio je ekspresni odgovor Nagetsa 10:2 i ponovno vođstvo 33:40. Prednost su čuvali tokom čitavog trećeg dela. Ekipa iz Teksasa je početnom finalne deonice serijom 7:0 povela 79:76, a na četiri minuta do kraja utakmice na semaforu je bila 98:88. Poslednjih 120 sekundi velika neizvesnost. Jokić je vezao dva penala, a nedugo potom usledile su trojke Džeksona i Jokića kojim je „Grumenje“ smanjilo zaostatak sa samo pola koša. U penal završnici više uspeha je imao domaći sastav. Ipak, treba napomenuti i da je Jokić mogao da donese svom timu i izjednačenje, ali je sa skoro celog terena njegov šut bio neprecizan. U poraženom sastavu pored Jokića, dobro su odigrali i Porter junior sa 25 poena, te Gordon koji je ubacio 16. Nagetsi za dva dana dočekuju Los Anđeles Kliperse.