Nagetsi protiv Kingsa zatvaraju regularni deo

Nikola Jokić protiv Minesote januar 2023.godina slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Juta – Denver 118:114 (Q1 – 32:19, Q2 – 26:36, Q3 – 31:40, Q4 – 29:19).

Ekipa iz Kolorada doživela je treći vezani poraz. Nakon što su izgubili od Hjustona i Feniksa, sinoć su doživeli poraz i od ekipe Jute. Domaćin je utakmicu otvorio serijom 15:2. Stečenu prednost su sačuvali do kraja prvog dela. Džezeri su drugu deonicu otvorili sa dve vezane trojke za vođstvo 38:19. Gosti su  uzvratili serijom 11:0. U finišu prvog dela meča nova serija „Grumenja“ 12:0 kojom smanjuju zaostatak sa svega pola koša. Na startu drugog poluvremena Koldvel Poup i Porter junior pogađaju sa distance za vođstvo gostiju od 58:61. Oba tima su se tokom ove četvrtine smenjivali u vođstvu. Nagetsi su vodili devet poena na otvaranju finalne deonice. Meč je prelomljen u poslednjih 200 sekundi, kada su igrači Jute serijom 8:0 minus od tri poena, pretvoriti u plus 5, što im je bilo dovoljno za pobedu. U pobedničkom timu Agbaji je postigao 28 poena, dok su Koldvel Pouup i Marej utakmicu završili sa 21 odnosno 20 poenom. Nikola Jokić se vratio na parket. Igrao je 27 minuta, postigao šest pogodaka, imao deset skokova i isto toliko uspešnih dodavanja. Večeras se završava regularni deo šampionata. Denver u poslednjem meču pred plej – of igra na domaćem parketu protiv Sakramento Kingsa.